Strategia Star Wars żyje i ma się dobrze, informują twórcy

  • Post category:Newsy

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy liczą na godnego spadkobiercę Empire at War. Studio Bit Reactor potwierdziło za pośrednictwem X, że zapowiedziana w 2022 roku strategia Star Wars wciąż powstaje. Zespół zrzeszający weteranów serii Civilization i XCOM nie tylko nie został okrojony, ale też nieustannie poszukuje nowych deweloperów. I nawet jeśli jeszcze przez jakiś czas nie poznamy żadnych konkretów, to przynajmniej projekt żyje.

Strategia Star Wars

Nagła deklaracja ekipy to odpowiedź na niedawny komunikat Electronic Arts, które znacząco zredukowało swoje kadry. Z pracą pożegnało się 670 osób z różnych jednostek EA, a największą ofiarą procesu została obiecująca strzelanka od studia Respawn. Singlowy FPS w świecie Gwiezdnych wojen koncentrował się na postaci Mandalorianina, nawiązując do popularnego serialu Disneya. Niestety, na tym etapie wiemy już, że w następnych latach będziemy oglądać go wyłącznie jako ciekawostkę wzorem skasowanych 1313 czy Ragtag.

Oba projekty ogłoszono w tym samym czasie, stąd szybko pojawiły się obawy, że oberwała także strategia Star Wars. Na szczęście – jak na razie – jest bezpieczna, więc pozostaje trzymać kciuki za udany i miejmy nadzieję, nieodległy debiut. Pod szyldem EA wciąż powstaje też trzecia odsłona cyklu przygodowych gier akcji Star Wars Jedi, ale i o niej zapewne nie usłyszymy zbyt prędko.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.