Strategic Command WWII: War in the Pacific z datą premiery. Sześć kampanii na Pacyfiku

  • Post category:Newsy

Fury Software już niebawem zwieńczy poświęconą II wojnie światowej trylogię w ramach serii Strategic Command. Slitherine ogłosiło, że już w czerwcu przeniesiemy się w rejon Oceanu Spokojnego, by na własną rękę rozegrać Wojnę na Pacyfiku. Z komunikatu zamieszczonego na Steam wynika, że data premiery Strategic Command WWII: War in the Pacific przypada na 25 czerwca. Strategia ukaże się wyłącznie na PC z systemem Windows, zwyczajowo bez polskiej wersji językowej.

Data premiery War in the Pacific

Data premiery i zawartość Strategic Command WWII: War in the Pacific

Deweloperzy przygotowali sześć zróżnicowanych kampanii dla ośmiu różnych stron globalnego konfliktu. Oczkiem w głowie jest oczywiście startująca w grudniu 1941 roku kampania Day of Infamy, którą inicjuje atak Imperium Japońskiego na Pearl Harbor. Główny scenariusz oferuje rozległą, liczącą 36 tysięcy heksów mapę, która będzie areną zmagań intensywnych starć na lądzie i morzu.

Poza Day of Infamy strategia War in the Pacific pozwoli nam brać udział w pięciu mniejszych kampaniach: Chałchin-Goł (1939); na wyspach Salomona (1942-43); o archipelag Marianów (1944); o Iwo Jimę (1945); a także o Mandżurię (1945).

War in the Pacific screenshot

Klasycznie dla serii gracze mogą identyfikować swoje jednostki dzięki trójwymiarowym modelom lub symbolom wykorzystywanym przez NATO. Twórcy przygotowali też rywalizację na jednym ekranie, rozgrywkę poprzez wiadomości e-mail (PBEM++) oraz edytor map dla tworzenia własnych scenariuszy.

Jak wspomniałem Strategic Command WWII: War in the Pacific wieńczy zapoczątkowaną jeszcze w 2016 roku trylogię. W jej skład wchodzą ciepło przyjęte War in Europe oraz World at War. W międzyczasie kanadyjskie studio oddało na ręce graczy także Strategic Command: American Civil War oraz World War I.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.