Surowce to podstawa w Farthest Frontier. Pierwsze szczegóły city-buildera twórców Grim Dawn

  • Post category:Newsy
Fartherst Frontier pierwsze szczegóły

Wygląda na to, że do premiery nowej strategii twórców Grim Dawn już niedaleko. Crate Entertainment opublikowało w sieci dziennik deweloperski w ramach przygotowania do debiutu gry w Steam Early Access na PC. Pierwsze szczegóły Farthest Frontier dotyczą przede wszystkim surowców. Jak czytamy z dziennika, gracz na początku zabawy przejmie kontrolę nad karawaną. Tylko od nas zależeć będzie, gdzie rozpoczniemy rozbudowę osady, a lokalizacja ma kluczowe znaczenie.

W Farthest Frontier znajdziemy około 60 różnych surowców. Część z nich kupimy, inne będą wynikiem obróbki, ale te podstawowe i strategiczne zależą od położenia osady. Dodatkowo występowanie określonych zasobów, jak choćby łowisk jeleni, będzie uzależnione od tego, jak silnie zaingerujemy w lokalną florę. W tym samym czasie zbyt suchy klimat zapewni nam więcej kamienia, a kontrolowanie podmokłego terenu równoznaczne jest z zasobami gliny.

Fartherst Frontier surowce screen

Wpis o surowcach raczej niewiele mówi o wrażeniach z rozgrywki, ale sugeruje rozbudowaną ekonomię i stojące przed nami wyzwania. Niestety nie wskazuje przy tym daty premiery Farthest Frontier, która ma odbyć się jeszcze przed końcem tego roku. Gra najpierw ukaże się w usłudze Wczesnego Dostępu i jak to city-builder, będzie powoli się rozwijać.

Sprawdź: Najważniejsze strategie 2022 roku na PC – przegląd premier.

Źródło: Steam.