Sweet Transit ruszyło ze stacji. Premiera i plany rozwoju

  • Post category:Newsy

W mijającym już tygodniu zgodnie z wcześniejszymi obietnicami odbyła się premiera gry Sweet Transit w usłudze Steam Early Access. Symulacja z elementami strategii od jednego z deweloperów Factorio wylądowała we wczesnym dostępie i na razie ma się nieźle. Gra trafiła do wąskiego grona odbiorców, ale jak dotąd niemal 80% z nich poleca ją pozostałym graczom. Oficjalny debiut Sweet Transit planowany jest na połowę 2023 roku, więc masz sporo czasu, żeby złapać grę na Steam za niespełna 100 złotych. Co więcej, przy okazji debiutu Team 17 ogłosiło 10% zniżkę, więc do 4 sierpnia Sweet Transit kupisz za 89,10 złotych.

Premiera Sweet Transit

Premiera Sweet Transit w Steam Early Access i plany rozwoju

Przy okazji dowiedzieliśmy się, co twórcy planują dodać do gry w nadchodzących miesiącach. Mapa drogowa (a raczej kolejowa) jest dosyć skromna, zarówno w ujęciu czasowym, jak i zawartości nadchodzących aktualizacji. Pierwsza duża aktualizacja wprowadzi produkcję stali i związane z tym konstrukcje czy narzędzia. W tym samym czasie uzyskamy dużo lepszy wgląd w statystyki produkcji i zużycia każdej z osad, a także wiele nowinek, o które poprosi sama społeczność.

Jak widać na załączonej do wiadomości grafice, twórca sam jeszcze nie wie, gdzie zaprowadzi go ta podróż, ale trzyma się właściwego toru. Pozostaje nam jedynie śledzić rozwój produkcji i wyglądać zapowiedzi kolejnych nowinek.

Sweet Transit plany rozwoju

Sweet Transit to strategia ekonomiczna z dużym naciskiem na symulację, w której skupiamy się na rozbudowie sieci kolejowej. Zabawę rozpoczynamy od małego miasteczka, stopniowo zwiększając jego możliwości, jednocześnie budując zaplecze pod kolejne ośrodki produkcyjne i wielką sieć torów. Po zabawie z wersją demo jestem dobrej myśli, bo wciąga niesamowicie i daje sporo wolności podczas zabawy. Przekonaj się sam.