Terra Invicta z premierą we wczesnym dostępie. Jeszcze we wrześniu

  • Post category:Newsy

Jeśli należysz do grona fanów serii XCOM, to z pewnością słyszałeś o projektach Long War. Odpowiedzialna za nie ekipa już jakiś czas temu ogłosiła, że bierze się za produkcję swojej gry. Niedługo zbierzemy pierwsze owoce jej wysiłków. Hooded Horse ogłosiło, że data premiery strategii Terra Invicta odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Tytuł trafi do katalogu Steam Early Access dokładnie 26 września, a powyższym rewelacjom towarzyszył załączony do wiadomości zwiastun.

Terra Invicta

W tej chwili nie znamy jeszcze długoterminowych planów wydawniczych, a tym bardziej nie wiemy, kiedy odbędzie się oficjalna data premiery Terra Invicta. Tytuł otrzymał grywalne demko na Steam, które możesz pobrać ze strony sklepu, by przekonać się, czego oczekiwać po samej rozgrywce. Plany są ambitne. Twórcy chcą połączyć koncepcję rozgrywki strategicznej na Ziemi w obliczu inwazji kosmitów, a potem rozszerzyć ją na kosmos. Jednym słowem najpierw poczujemy się jak jedna z planet, którą podbijamy w Stellaris, a potem poczujemy się już zupełnie jak w Stellaris.

Podobieństw do strategii Paradoksu na pewno nie zabraknie, szczególnie że już na pierwszy rzut oka widać te oczywiste w interfejsie użytkownika. Poczekamy, zobaczymy i sprawdzimy, co twórcy dali tu od siebie i jakie rozwiązania odmienią gatunek. Wszystko to już za kilka tygodni, gdy Terra Invicta pojawi się we wczesnym dostępie na Steam i GOG.com.

Więcej strategii znajdziesz tutaj.