Terra Invicta trafiło na PC. Kosmiczne grand strategy wzbogaciło Steam i GOG

  • Post category:Newsy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już dziś na komputerach osobistych ukazała się pierwsza gra twórców Long War. Premiera strategii Terra Invicta we wczesnym dostępie platform Steam i GOG powinna ucieszyć przede wszystkim fanów kosmicznych grand strategy game. Odstraszać może jedynie cena, która wynosi dokładnie 149 złotych. W ramach okolicznościowej promocji możemy nabyć grę z 10% rabatem za 134,99 PLN. Dosyć wygórowana cena, jak za wczesny dostęp, ale ekipa ma kilka argumentów na swoją obronę.

Terra Invicta

Premiera Terra Invicta we wczesnym dostępie

Kluczowy jest fakt, że już na debiut wczesnej wersji strategia oferuje kompletną rozgrywkę dla wszystkich siedmiu frakcji. Według deweloperów wczesny dostęp jest tu okresem ochronnym, podczas którego ekipa zamierza pracować nad równowagą rozgrywki oraz mechanizmami eksploracji i polityki. Jednym słowem gra jest niemal gotowa i brakuje jedynie kilku pomniejszych akcentów, a wczesny dostęp ma potrwać jedynie kilka miesięcy. Tym samym oficjalny debiut wydania 1.0 przypada na początek 2023 roku.

Akcja gry przenosi nas na Ziemię, która staje w obliczu inwazji obcych. Podzielona ludzkość gromadzi się pod sztandarami siedmiu stronnictw, które lansują własną ideologię i wizję przyszłości. Naszym celem jest zapanowanie nad rodzimą planetą, a następnie rozszerzenie strefy wpływów na Układ Słoneczny. Na naszej drodze staną interesy innych frakcji i wspomniani wcześniej przybysze z kosmosu.

Twórcy obiecują angażujące mechanizmy geopolityczne, ogromny Układ Słoneczny czekający na nasze bazy oraz nieustannie zmieniającą się mapę strategiczną, gdy poszczególne ciała niebieskie krążą po swoich orbitach. Jak na modderów przystało, całość aż się prosi o fanowskie projekty, a Pavonis Interactive dostarczyło przydatne narzędzia.