Pierwszy gameplay The Great War: Western Front. Zobacz strategię w akcji

  • Post category:Newsy

Podczas wczorajszego PC Gaming Show 2023 Preview mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć w akcji najnowszą strategię studia Petroglyph. The Great War: Western Front otrzymało krótki gameplay trailer, który w telegraficznym skrócie zaprezentował, czego możemy oczekiwać. Jak wiemy z sierpniowej zapowiedzi produkcji, ta przeniesie nas na zachodni front I wojny światowej, gdzie rozegramy historyczne bitwy po swojemu. Co to oznacza w praktyce? Zobacz załączony poniżej materiał.

The Great War Western Front Gameplay

Pierwszy gameplay The Great War: Western Front

Rozgrywka w strategii dzieli się na dwie fazy. W pierwszej zarządzamy siłami rozmieszczonymi na linii frontu, by przygotować się na bezpośrednie starcie. W przypadku konfrontacji przeniesiemy się na pole bitwy, by poprowadzić wojska do zwycięstwa. Liczba oddziałów będzie ograniczona, a przeprowadzane manewry nie tylko zajmą czas, ale też uszczuplą obsadę w pozostałych punktach frontu. Głównym celem jałowych posunięć na froncie jest zredukowanie do zera punktów poparcia społecznego wojny u przeciwnika.

Całość napędzają losowe wydarzenia i okoliczności, podczas których musimy podejmować korzystne dla nas decyzje. W tym samym czasie rozwijanie technologii w sześciu zróżnicowanych obszarach znacznie poszerzy nasze pole działania i zapewni przewagę w bitwie. Na materiale możemy zobaczyć też fazę wystawiania przed właściwym natarciem, która pozwoli nam nadać kierunek walkom. Strategia zapowiada się obiecująco, a mając na względzie dorobek studia, z pewnością jest na co czekać.

The Great War: Western Front ukaże się na PC w sklepach Steam i Epic Games w 2023 roku. Nie mamy żadnej dokładniejszej daty debiutu czy wskazówek dotyczących przedpremierowych testów.