The Great War: Western Front – premiera i pierwsze oceny. Wojna zbyt realna?

  • Post category:Newsy

Nawet jeśli pierwsi gracze mogli bawić się już kilka dni temu, to na dziś przypadła oficjalna premiera The Great War: Western Front. Po niemal czterech latach odpowiedzialne za klasyki gatunku Petroglyph oddało na nasze ręce kolejną strategię. Tym razem, jak sama nazwa wskazuje, wybierzemy się na Zachodni front I wojny światowej, by stanąć po jednej ze stron okopów.

The Great War: Western Front ukazało się wyłącznie na PC w sklepach Steam i Epic Games Store. Wyjściowa cena gry oscyluje wokół 160 złotych, a wydawca – Frontier Foundry – nie zdecydował się na premierowy rabat. Wypuścił za to najnowszy zwiastun strategii, który możesz zobaczyć na końcu wiadomości. Co na to wszystko krytycy?

The Great War Western Front art10

The Great War Western Front – premiera i pierwsze recenzje

W chwili pisania wiadomości pewne jest jedno – niewielu recenzentów ukończyło swoje publikacje, a te już dostępne, kreują przedziwny obraz gry. Okazuje się, że największym problemem nowej strategii czasu rzeczywistego jest zbyt wierne oddanie realiów wojny. Tytuł wymaga pieczołowicie zaplanowanych działań do stopnia, w którym – zdaniem krytyków – brakuje realnej frajdy z samej rozgrywki.

Na razie nowa produkcja Petroglyph może pochwalić się średnią ocen na poziomie 70 punktów w serwisie Metacritic. Jednak na tę złożyły się jedynie cztery publikacje. Znacznie lepsze wrażenia – przynajmniej po góra kilka dniach – mają użytkownicy Steam. Tu przeszło 80% oceniających poleca strategię innych graczom.

Warto kupić? Klasycznie, to zależy. Jednak wygląda na to, że testowane przez nas demko The Great War: Western Front było kwintesencją pełnometrażowej kampanii. Jeśli się wahasz, to niniejszy artykuł z pewnością pomoże w podjęciu decyzji. Tymczasem ruszamy z właściwą kampanią, o której opowiemy już niebawem.

Sprawdź zaktualizowane minimalne i zalecane wymagania sprzętowe The Great War: Western Front.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.