The Hand of Merlin żegna Steam Early Access. Data premiery i nowy zwiastun

  • Post category:Newsy

Jest oficjalna data premiery pełnej wersji gry The Hand of Merlin. Firma Versus Evil ogłosiła, że po przeszło roku w Steam Early Access gra doczeka się wersji 1.0 już 14 czerwca. Przy okazji do sieci trafił załączony poniżej zwiastun produkcji. Materiał ujawnia, że poza PC The Hand of Merilin ukaże się równocześnie na konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Na jakim etapie jest rozwój gry?

The Hand of Merlin

Data premiery The Hand of Merlin na PC i konsolach

W specjalnym wpisie na Steam studio Room-c Games podziękowało graczom za czynny udział w rozwoju tytułu. Zapewnili też, że taktyczna strategia w najbliższych dniach otrzyma aktualizację z poprawkami do wszystkich zgłoszonych dotąd błędów. Na drodze do wersji 1.0 stoi jeszcze wydanie trybu Endless Mode, który to ukaże się w dniu premiery gry. Deweloperzy zachęcają do nieustannego dzielenia się uwagami i propozycjami usprawnień.

The Hand of Merlin to kolejna gra na motywach legend arturiańskich. W czasie zabawy wybierzemy drużynę trzech bohaterów i postaramy się doprowadzić ich w jednym kawałku z Albionu do Jerozolimy. W tym zadaniu przeszkodzą nam liczne zagrożenia i pułapki, a także konfrontacje z rozmaitymi przeciwnikami. Gra oferuje za to rozbudowany system rozwoju postaci, mnóstwo elementów wyposażenia, nieliniową fabułę i permanentną śmierć naszych herosów. Kluczowe jest tu przede wszystkim odpowiednie zaplanowanie pielgrzymki, gdzie za dużym ryzykiem idą jeszcze większe nagrody.

Jak dotąd dzieło Room-c Games nie cieszyło się zbytnią popularnością na Steam, ale za to może pochwalić się wyraźnie pozytywnymi opiniami użytkowników. Być może premiera na kolejnych platformach pomoże w przyciągnięciu szerszej publiki, ale o tym przekonamy się już niedługo.

Więcej gier taktycznych.

Źródło: Steam.