Premiera The Iron Oath na PC. Taktyczne RPG debiutuje we Wczesnym Dostępie

  • Post category:Newsy

Już dziś w usłudze Wczesnego Dostępu zadebiutuje pierwszy projekt studia Curious Panda Games. Premiera The Iron Oath powinna zainteresować przede wszystkim fanów taktycznych RPG, którzy nie stronią od pixelartowej stylistyki. Tytuł przenosi nas do mrocznego świata fantasy, który od dziesięcioleci nawiedza starożytny smok. Każda wizyta gada przynosi na mieszkańców zarazę, która przeobraża ich w agresywne bestie. Nasza przygoda rozpocznie się tuż przed nadejściem smoka. Jako przywódca gildii najemników podejmiemy się niebezpiecznych misji w różnych zakątkach fantastycznego uniwersum. Wszystko to od 18:00 czasu polskiego na Steam.

Premiera The Iron Oath

Premiera The Iron Oath w Early Access

Według zapowiedzi twórców The Iron Oath pierwsza publiczna wersja gry zaoferuje co najmniej 15 godzin zabawy i wgląd w mechaniki rozgrywki. Projekt będzie gotowy za około rok, ale wszystko zależy tu przede wszystkim od tempa prac i zaangażowania społeczności. Na start otrzymamy godne 4 regiony świata, 6 grywalnych klas bohaterów, kilkadziesiąt unikalnych umiejętności i pól setki oponentów. Zadania generowane są losowo na bazie wielu czynników, więc wspomniane kilkanaście godzin zabawy, to zaledwie dobry początek.

Jeszcze przed premierą na Steam pojawiła się wersja demonstracyjna gry, którą możesz pobrać w dowolnej chwili. Jednak już na tym etapie nie oddaje ona w pełni potencjału wczesnej wersji gry. Premiera The Iron Oath w Steam Early Access przyniesie wiele zmian w mechanice rozgrywki, stopniu trudności, drzewkach rozwoju postaci i ekonomii. Wszystkie wstępne zmiany sprawdzisz pod tym adresem.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System: Windows 7;
  • Procesor: Intel Core i5-650, 3.20 GHz lub AMD Phenom II X4 965, 3.2 GHz;
  • RAM: 6 GB;
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 6870;
  • DirectX: 10;
  • Dysk: 2 GB wolnego miejsca.

Na dzień debiutu w Steam Early Access grę wyceniono na 20 dolarów, czyli równowartość 85 złotych. Wydawca uprzedził od razu, że cena wzrośnie przy okazji premiery pełnej wersji, ale na razie nie ma co się spieszyć.

Zobacz najnowszy gameplay trailer z podsumowaniem mechanik i listę pozostałych premier kwietnia, która w ostatnich dniach nieco się rozrosła.