Obroń Twierdzę w The Last Spell. Taktyczne RPG zadebiutowało na PC i konsolach

  • Post category:Newsy

W mijającym już tygodniu oferta taktycznych RPG w świecie fantasy wzbogaciła się o kolejną solidną pozycję. W czwartek miała miejsce oficjalna premiera The Last Spell. Gry która łączy taktykę, strategię i walkę o przetrwanie w wyjątkowo niesprzyjających warunkach. Produkcja ukazała się na Steam, kończąc tym samym etap wczesnego dostępu i jak dotąd trafiła już do przeszło 250 tysięcy graczy. Równocześnie taktyczne RPG zagościło na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

Jeśli wizja walki o doczekanie jutra w świecie dotkniętym przez kataklizm do ciebie przemawia, to udaj się tutaj. The Last Spell wyceniono na 114,99 złotych, ale do 23 marca złapiesz grę za 103,49 PLN.

The Last Spell

Premiera The Last Spell na Steam

Podczas zabawy przenosimy się do fantastycznej krainy, dla której wojna była jedynie początkiem nieszczęść. Magowie postanowili zakończyć przedłużający się konflikt, wywołując swoimi działaniami wielki Kataklizm. W jego następstwie kule czystej magii zniszczyły niemal cały znany świat, pozostałości krainy spowiła tajemnicza mgła, a noce zdominowały zmutowane stworzenia.

W ten barwny krajobraz wkraczamy my, łącząc taktykę i strategię kilka dni, podczas których magowie odczynią zaklęcie. Do naszej dyspozycji oddano garstkę bohaterów o rozmaitych zdolnościach, statystykach i wyposażeniu. Za dnia rozwijamy ich umiejętności, leczymy i wzmacniamy umocnienia, by nocami improwizować i odpierać ataki hord wrogów.

Nasza kampania z góry skazana jest na porażkę, a przynajmniej wiele z nich poniesiemy, na drodze do zwycięstwa. Jednak dzięki elementom roguelite każdy wysiłek przyniesie długoterminowe korzyści, co umocni nas w kolejnych podejściach. Wszystko to w ciekawej i niezwykle czytelnej oprawie graficznej.

Zobacz premierowy zwiastun i sprawdź minimalne i zalecane wymagania sprzętowe The Last Spell na PC.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.