The Settlers: New Allies debiutuje na PC niemal po cichu. Cena i zwiastun strategii

  • Post category:Newsy

Tym razem już bez żadnych niespodzianek, ale też bez większego szumu. Od kilku godzin na pecetach dostępna jest najnowsza strategia z portfolio firmy Ubisoft. Premiera The Settlers: New Allies przeszła niemal niepostrzeżenie, a sam producent nie starał się gry szczególnie promować. Po długiej ciszy wczoraj w sieci pojawił się nowy, premierowy zwiastun Osadników, a oficjalna witryna gry pamięta jeszcze 2022 rok. Gra pojawiła się jednak w sprzedaży na pecetowych Ubisoft Store i Epic Games Store z podstawową edycją za 249 złotych.

Premiera The Settlers New Allies

The Settlers: New Allies – premiera strategii na PC

Ciche debiuty dużych wydawców, nie mylić z niespodziankami, nie wróżą najlepiej, szczególnie że jak na razie trudno choćby o pojedynczą recenzję tytułu. Będziemy śledzić rozwój wydarzeń. The Settlers: New Allies dzisiaj ukazało się wyłącznie na PC, ale już 24 marca tytuł pojawi się na konsolach i w serwisie Amazon Luna. Może przy tej okazji otrzyma nieco więcej zainteresowania od swojego producenta i wydawcy.

Nowa, ósma odsłona serii strategii ekonomicznych oferuje kampanię singlową, potyczki oraz zmagania w sieci. Twórcy przygotowali trzy różnorodne frakcje, ale tylko jedną z nich poznamy bliżej podczas kampanii fabularnej. Całość jest jednoczesnym odświeżeniem, restartem i powrotem do korzeni.

Ten specyficzny miszmasz zebrał spore baty w ubiegłym roku podczas testów beta, których tym razem już się nie doczekaliśmy. W międzyczasie studio poprawiło poszczególne mechanizmy rozgrywki, ze szczególnym uwzględnieniem trybu sieciowego. Co z tego wyszło? Wkrótce się przekonamy. Tymczasem zobacz premierowy zwiastun, a jeśli planujesz zakup, to sprawdź minimalne i zalecane wymagania sprzętowe The Settlers: New Allies.