The Valiant z oficjalną datą premiery. Nowy zwiastun RTS-a

  • Post category:Newsy

Wreszcie wiemy, co kryło się za enigmatycznym „wkrótce dostępne” przy jednej z nadchodzących strategii z katalogu THQ Nordic. Najnowszy zwiastun The Valiant oznajmił, że oficjalna data premiery gry na PC przypada dokładnie na 19 października. To oznacza, że zgodnie z wcześniejszymi sugestiami, twórcy postanowili opóźnić konsolowe wydanie na jakiś czas. Wspomniany materiał wideo skupia się na różnorodnych miejscówkach, które odwiedzimy podczas rozgrywki. Znajdziesz go na dole wiadomości.

The Valiant key art

The Valiant – data premiery na PC

Gra opowie historię dawnego krzyżowca, Teoderyka von Akenburga, który musi zmierzyć się z demonami przeszłości. Jego spokoje życie przerywa wizyta zakonnika, który prosi o pomoc w powstrzymaniu jego dawnego towarzysza broni. Jeszcze w Ziemi Świętej Teoderyk znalazł z przyjacielem tajemniczy i niebezpieczny artefakt, a chociaż sam o nim zapomniał, to jego kompan popadł w obsesję na jego punkcie. Ruszamy więc w podróż, by przeszkodzić staremu przyjacielowi w realizacji planów i zarazem uratować świat przed mocą artefaktu.

Twórcy przygotowali kampanię fabularną składającą się z 16 zróżnicowanych misji, tryb kooperacyjny i sieciowe zmagania dla wielu graczy. Rozgrywka skupia się na potyczkach niewielkich, starannie dobranych oddziałów, gdzie kluczowe znaczenie mają taktyka i kompozycja drużyny. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Kite Games, które ma na koncie m.in. Sudden Strike 4.

Oficjalną zapowiedź i wymagania sprzętowe The Valiant znajdziesz tutaj. Gra ukaże się na PC na platformach Steam, GOG i Epic Games Store.