Total War Medieval 3? „Z pewnością kiedyś go zrobimy”

  • Post category:Newsy

Kilka dni temu swoje 20. urodziny świętowała gra Medieval: Total War. Druga strategia z serii, która przyniosła rozgrywkę na znacznie większą skalę i idealnie trafiła w preferencje graczy. Nic dziwnego, że krótko potem studio zdecydowało się na przygotowanie kolejnej gry w średniowiecznych realiach. Od tamtej pory cisza. Wprawdzie już od dłuższego czasu wszystko wskazuje na to, że nowy duży historyczny Total War przeniesie nas do średniowiecza. Jednak dopiero przy okazji jubileuszu Creative Assembly potwierdziło, że ma w planach Total War: Medieval 3.

Medieval Total War 3 w planach

Total War Medieval 3 w planach Creative Assembly

W rozmowie z TechRadar Ian Roxburgh przyznał, że ekipa od dłuższego czasu zastanawiała się nad tym, kiedy ruszyć z produkcją. Przekonywał, że studio wie, jak bardzo fani wyczekują Medievala 3 i zapewnił, że studio zamierza go stworzyć. Kiedy? Tu nie ma jednoznacznych wskazówek. Jeszcze przed oficjalną premierą Total War: Warhammer 3 wyglądało na to, że historyczna strategia ma szanse na debiut w 2023 roku. Teraz trudno mówić o tym z przekonaniem.

Dopiero w ostatnich tygodniach zespół odpowiedzialny za produkcję Warhammera 3 oddał ostatecznie stery w ręce zespołu od DLC. Nie wiemy, kiedy zaczęła się zmiana warty, więc ciężko też powiedzieć, od kiedy ekipa produkcyjna może dłubać przy potencjalnym Medievalu 3. Jednocześnie studio jest niezbyt transparentne w tym zakresie i mówi raczej niewiele o tym, co dzieje się przy poszczególnych projektach. Przed końcem minionego roku studio zamknęło rozwój niemal wszystkich starszych gier i miało zająć się nowymi, więc wciąż jest nadzieja.

Creative Assembly aktualne projekty

Niedawno Creative Assembly świętowało własne rocznice, przy okazji publikując sugestywną grafikę. Ta prezentuje trzy projekty, które obecnie są na tapecie. Pierwszy to oczywiście zaplanowany na długoterminowy rozwój Total War: Warhammer 3 a drugim jest zapowiedziana niedawno strzelanka Hyenas. Jeśli Total War: Medieval 3 jest już w planach studia, to być może dopełnia układankę, co wcale nie oznacza, że otrzymamy go w nadchodzącym roku.

W ostatnich latach studio przeplatało duże gry Total War nieco mniejszymi strategiami z podserii Saga. Niewykluczone, że zdecyduje się na to ponownie i tym samym kupi nieco czasu na dopracowanie Medievala 3. Warto jednak pamiętać, że Hyenas nie są jedynym shooterem w katalogu studia i harmonogram premier angielskiego producenta może wyglądać zgoła inaczej.

Gdy tylko pojawią się jakieś sensowne przesłanki, to powrócimy do tematu. Liczymy, że stanie się to już niebawem. Najważniejsze, że studio myśli o średniowiecznej strategii równie intensywnie, co my.

Źródło: TechRadar.