Zobacz, co przyniósł przypływ. Szczegóły aktualizacji High Tide do Total War: Pharaoh

  • Post category:Newsy

Do Total War: Pharaoh zmierza darmowa aktualizacja High Tide. Data premiery, zwiastun i zawartość paczki.

Creative Assembly powróciło wreszcie z konkretami dotyczącymi najbliższej dużej aktualizacji gry Total War: Pharaoh. I szczerze mówiąc, ekipa podjęła słuszną decyzję, o przesiadce z płatnego DLC na darmową poprawkę do strategii. W sieci pojawił się zwiastun High Tide, które rozbuduje Total War: Pharaoh o dwie grywalne frakcje Ludów Morza. Od razu dowiedzieliśmy się też, że łatka trafi na serwery gry dokładnie 25 stycznia. Co w środku?

High Tide Total War Pharaoh

Total War: Pharaoh – High Tide – nowości w aktualizacji

Jeśli zagłębiałeś się w ostatnie doniesienia brytyjskiego studia, to nie będziesz szczególnie zaskoczony. W strategii z minionego roku pojawią się Szerdenowie pod wodzą Iolaosa oraz Filistyni, których poprowadzi Welwetes. Oba stronnictwa reprezentują Ludy Morza, przez co staną w opozycji do znanych wcześniej frakcji. Będą też czerpać korzyści z nadciągającego upadku Ery Brązu.

Do gry powraca (nieco przebudowana) mechanika hordy oraz 37 nowych jednostek. Większość z nich będziemy mogli rekrutować dzięki dodanym w tym celu posterunkom. Twórcy opracowali też dedykowane Ludom Morza królewskie tradycje, z których to skorzystają także wszystkie inne frakcje Total War: Pharaoh. Będą też nowości w panteonie bóstw najeźdźców.

Wszystko to w ramach darmowej aktualizacji, która przy innej atmosferze wokół studia, najpewniej byłaby płatnym DLC. Tych jednak już dla Pharaoh nie uświadczymy, a przynajmniej tak wynika z niedawnych przeprosin (i postanowienia poprawy) od Creative Assembly.

Total War: Pharaoh ukazało się w październiku minionego roku wyłącznie na PC. Strategię opracowało studio CA Sofia, odpowiedzialne za wydane w 2020 roku Total War Saga: Troy. Tytuł nie wywołał furory, a raczej okazał się (totalną) klapą. Zawiniła nie tylko cena, zawartość czy polityka wydawcy, ale też bijąca rekordy ignorancja i arogancja twórców wobec grupy docelowej. Opisane powyżej High Tide jest pierwszym z wielu deklarowanych gestów dobrej woli, ale ekipa będzie musiała jeszcze bardzo się postarać, by odbudować zaufanie graczy.

Sprawdź też nasz praktyczny, chociaż skromny poradnik do Total War: Pharaoh.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.