Ludy Morza i zmierzch epoki brązu. Specjalne mechaniki Total War: Pharaoh na nowym wideo

  • Post category:Newsy

Jakie specjalne mechaniki kampanii Creative Assembly przygotowało dla Total War: Pharaoh? Pora na ostatni dziennik dewelopera przed premierą strategii na PC Steam.

Mechaniki kampanii Total War Pharaoh

Creative Assembly opublikowało czwarty i zarazem ostatni odcinek dziennika deweloperskiego poświęconego swojej nowej strategii. Tym razem możemy lepiej poznać specjalne mechaniki kampanii w Total War: Pharaoh. Ekipa przybliżyła cztery rozwiązania, które obudzą wiele skojarzeń u fanów marki.

Zanim jednak do nich przejdziemy małe przypomnienie – Total War: Pharaoh ukaże się już 11 października w cyfrowej dystrybucji PC. Jednak już w najbliższy piątek rozpocznie się weekend wczesnego dostępu do strategii. Oczywiście zarezerwowany dla tych, którzy sięgną do kieszeni i wyłożą kasę z góry.

Przy okazji odsyłamy też do ściągi o charakterystyce i kontekście historycznym wszystkich frakcji Total War: Pharaoh. Wracając do materiału, czego dowiadujemy się tym razem?

Specjalne mechaniki kampanii w Total War: Pharaoh

Na początek dobrze znane fanom marki Warhammer kryzysy. Tym razem narzędziem służącym do uprzykrzania nam życia będą tzw. Ludy Morza. Potężna i nie do końca znana historykom siła, która w dłuższej perspektywie doprowadziła do destabilizacji Bliskiego Wschodu. W grze przedstawicieli tej wrogiej frakcji spotkamy stosunkowo szybko, ale będą to raczej oddziały zaczepne. Prawdziwa inwazja rozpocznie się dopiero w późnym etapie kampanii i to jej wynik przesądzi o tym, jak zakończymy całą sesję.

Zapowiedź Total War Pharaoh

Bułgarskie studio omówiło też mechaniki Korony, czyli specjalnych artefaktów, które w zależności od sytuacji, pozwolą nam osiągać dodatkowe bonusy. Równocześnie dowiadujemy się więcej o autorytetach faraona i imperatora. Najważniejsi przywódcy Egipcjan i Hetytów otrzymają dodatkowe premie, dzięki którym zaakcentują swoją władzę w kręgu kulturowym.

Na koniec pozostawiliśmy zmierzch epoko brązu, który akcentować będzie zmieniająca się paleta barw w kampanii. Jednak nie tylko. Chociaż początkowy przebieg rozgrywki będzie napawał optymizmem, to stopniowo Bliski Wschód będzie coraz bliżej upadku. Odzwierciedlą to nasilające się napady Ludów Morza, klęski żywiołowe i nastroje społecznie.

To wszystko na tę chwilę. Więcej o samej kampanii w strategii przeczytasz tutaj.

Total War: Pharaoh trafi wyłącznie na PC i jak na razie tylko na platformę Steam. Wydania na systemy Mac i platformę Epic Games Store są w drodze, ale raczej nie mamy co spodziewać się ich zbyt prędko.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.