Nowe nacje i rozbudowana mapa Total War: Pharaoh. Prezentacja nadchodzących atrakcji

  • Post category:Newsy

Creative Assembly powróciło z kolejnymi nowinkami dotyczącymi remontu swojej najnowszej strategii. Tym razem deweloperzy z CA Sofia zaprezentowali w szczegółach nacje, które niebawem rozbudują Total War: Pharaoh. Poznaliśmy ich nazwy, przywódców, miejsca startowe oraz unikalne jednostki. Kim są nowi aktorzy schyłku Epoki Brązu?

Nowe nacje Pharaoh

Nowe nacje w Total War: Pharaoh – pierwsze konkrety

Na pierwszy ogień pójdzie Ninurta-Apal-Ekur, asyryjski przywódca zasiadający na tronie królestwa Hanigalbat. Jego kampania skupi się się na poszukiwaniu bogactw oraz umacnianiu swojej pozycji w odniesieniu do żyjących poza jego zwierzchnictwem Asyryjczyków.

Babilonię poprowadzi w Total War: Pharaoh Adad-Szuma-Usur. Ten zdobył władzę i odzyskał część wpływów w wyniku obalenia panowania Asyryjczyków, którzy to będą rywalizować z nim o kontrolę w regionie.

W spadku po Total War Saga: Troy powróci też król Myken, Agamemnon. Ten na gruncie najnowszej strategii CA Sofia będzie kontynuował zapoczątkowaną wcześniej batalię pod murami Troi. Odpór stawi mu także doskonale znany fanom tak Iliady Homera, jak i wspomnianej gry król Ilionu, Priam.

Przy okazji twórcy ogłosili, że w ramach aktualizacji na mapie strategii pojawi się także 25 nowych pomniejszych frakcji. Nowe stronnictwa:

  • Egipskie: Napata, Setnakhte​, Merneptah, Baharia i Dungul;
  • Kanejskie: Ugarit, ​Emar, Byblos, Damascus, Ashkelon;
  • Hetyckie: Cimmerians, Malidiya, Sangarian Phyrgia, Alashiya, Carchemish;
  • Egejskie: Aeolia, Lycia, Ithaca, Bоeotians, Thrace;
  • Mezopotamii: Igihalkid, Lullubi, Sutu, Shubru, Assyria.

Nowa, większa mapa kampanii Total War: Pharaoh

Korzystając z okazji, warto wspomnieć też poprzedni wpis studia. Twórcy zaprezentowali w nim prawdopodobny kształt nowej, rozbudowanej mapy kampanii w grze. Tę poszerzono (dosłownie) o regiony powiązane z nowymi grywalnymi stronnictwami i znacznie mocniej poszatkowano.

W premierowej wersji otrzymaliśmy arenę ze 181 osadami. Przy okazji omawianej tu aktualizacjami mapa zostanie rozszerzona do około 349 osad. Jednocześnie niemal dwukrotnie zwiększy się liczba wszystkich mniejszych i większych niezależnych frakcji.

W nadchodzącym dzienniku CA Sofia zamierza omówić nowości na polach bitew. Tymczasem wciąż czekamy na choćby przybliżoną datę wydania „darmowego dodatku” i zastanawiamy się, czy znacząco przełoży się na frekwencję w starożytnym Egipcie.

Sprawdź nasze publikacje o Total War: Pharaoh

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

nowa mapa kampanii Pharaoh

Źródło: Total War