Total War: Pharaoh zadebiutowało na PC. Premierowy zwiastun i pierwsze recenzje

  • Post category:Newsy

Kolejna historyczna strategia od Creative Assembly trafiła na PC. Premiera i pierwsze recenzje Total War: Pharaoh.

Total War Pharaoh premiera

Kilka godzin temu na pecetach pojawiła się najnowsza strategia od bułgarskiego Creative Assembly Sofia. Total War: Pharaoh to najnowsza propozycja ekipy odpowiedzialnej za Troy z 2020 roku i zarazem pierwsza od dawna gra z serii, która wiernie oddaje historyczne realia. Tym razem, jak sam tytuł sugeruje, przenosimy się do starożytnego Egiptu, by doświadczyć na własnej skórze końca epoki brązu. Do naszej dyspozycji jest osiem grywalnych frakcji reprezentujących Egipt, Kanaan i Hetytów. Jak strategię odebrali krytycy?

Total War: Pharaoh – premiera i pierwsze recenzje

W chwili pisania wiadomości średnia ocen gry w serwisie Metacritic wynosi 76 punktów przy 32 publikacjach. Można powiedzieć, że całkiem nieźle, chociaż bez rewelacji. Inna sprawa, że na przywołany wynik składa się kilka wyraźnie rozbieżnych opinii. Dlaczego?

Głównym winowajcą są tu nowe mechanizmy rozgrywki, które dla jednych stanowią powiew świeżości, podczas gdy niektórych zwyczajnie zanudziły. Po obcowaniu z fantastycznym światem Warhammera czy romantyczną wizją Państwa Środka niektórym recenzentom brakuje różnorodności wśród zabawy frakcjami. Poza tym mamy tu pełnoprawną odsłonę serii Total War, która powiela rozwiązania z poprzednich części, a dodatkowo kusi oprawą wizualną, udźwiękowieniem i wpływem warunków atmosferycznych na przebieg bitew.

Oczywiście kluczowy będzie odbiór samych graczy, ale na pierwsze podparte doświadczeniem opinie poczekamy zapewne co najmniej kilka dni. Tymczasem podrzucam oceny wybranych recenzentów:

  • Wccftech – 90;
  • VGC – 80;
  • IGN – 80;
  • PCGamesN – 80;
  • PCGamer – 80;
  • GameWatcher – 70;
  • Eurogamer – 60;
  • VideoGamer – 40.

Total War: Pharaoh dostępne jest wyłącznie na PC dla systemów Windows za pośrednictwem Steam. Strategia zmierza też na Epic Games Store, ale tam możemy jej oczekiwać dopiero w 2024 roku. Dodatkowo już niebawem, bo 23 października w sklepach pojawi się limitowana edycja pudełkowa, którą dostarczy Cenega.

Zainteresowanych odsyłam do oficjalnych wymagań sprzętowych Total War: Pharaoh. Kolejne publikacje dotyczące gry już niebawem, a na koniec premierowy zwiastun tytułu.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.