Nowa historyczna strategia Total War coraz bliżej. Nadchodzi Pharaoh

  • Post category:Newsy

Fakt, iż Creative Assembly nosi się z zapowiedzią nowej historycznej odsłony serii widać już od kilku tygodni. Z profili społecznościowych zniknęły nawiązania to marki Warhammer, na których miejscu pojawiła się zawartość odwołująca do marki jako takiej. Zmianom tym wtóruje oficjalna komunikacja, w której ekipa sięga po materiały z Total War Rome, Empire czy Napoleon. Ktoś jednak nie mógł dłużej usiedzieć spokojnie. Na oficjalnej stronie marki ujawnione zostało Total War: Pharaoh i chociaż gra błyskawicznie zniknęła ze strony, to użytkownicy forum reddit byli szybsi.

Total War Pharaoh ujawnione

Total War: Pharaoh ujawnione na stronie marki – kiedy premiera?

Niezależnie od tego, czy była to wpadka, czy planowany zabieg, mamy kilka istotnych informacji. SEGA i Creative Assembly najpewniej oficjalnie zaprezentują grę podczas zwyczajowego okienka konferencyjnego w czerwcu. Wyprawa do Egiptu faraonów została tam przedstawiona jako duża strategia, a nie mniejsza, eksperymentalna odsłona z podcyklu Total War Saga. Tym samym na debiut Total War: Pharaoh prawdopodobnie poczekamy do 2024 roku. Z takim wyprzedzeniem firmy ogłaszały zazwyczaj nowy duży projekt.

Niestety oznacza to też konieczność wykrzesania z siebie nowych pokładów cierpliwości od wszystkich oczekujących na Total War: Medieval 3. Z drugiej strony łatwo zrozumieć twórców, którzy po kilku latach spędzonych z Warhammerem postanowili zbudować coś w zupełnie nowych klimatach i przy okazji rozszerzyć strategiczne portfolio.

Do wątku powrócimy przy okazji oficjalnej zapowiedzi Total War Pharaoh, której niecierpliwie wyczekujemy. W międzyczasie przypominamy, jak wyglądają plany twórców na rozwój Total War: Warhammer 3.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Reddit.