Total War: Warhammer 3 – aktualizacja 2.0 z pierwszymi szczegółami. Masa nowości

  • Post category:Newsy

Już jutro ten wielki dzień, na który czekaliśmy od premiery pierwszego Warhammera w 2016 roku. Creative Assembly postanowiło już dzisiaj wprowadzić nas w pierwsze zmiany, które do Total War: Warhammer 3 przyniesie aktualizacja 2.0. Ta ma przygotować grę na premierę trzech dodatków – wyczekiwanego Immortal Empires, potrzebnego Champions of Chaos i krwawego Blood for the Blood God 3. Na pełną listę zmian poczekamy do jutra, ale opublikowany dziś zwiastun mówi całkiem sporo. Zanim przejdziemy do konkretów, już teraz warto wspomnieć, że godzina otwarcia serwerów przypada na 16:00 czasu polskiego. Wtedy gra otrzyma wszystkie nowości.

Warhammer 3 aktualuzacja 2.0

Total War: Warhammer 3 – aktualizacja 2.0

Jak mogliśmy przypuszczać, na ten szczególny dzień twórcy nie przebierali w środkach. Z załączonego do wiadomości zwiastuna wynika, że ekipa postarała się wyeliminować masę błędów, ale nie zapomniała o wyczekiwanych nowościach. Na dobry początek omówione przy okazji zapowiedzi Champions of Chaos zmiany do Warriors of Chaos do pierwszego Warhammer. Lordowie otrzymają dostęp do nowych mechanik, a czwórka nowych pojawi się także na mapie Realms of Chaos, ale będzie miała własne cele kampanii.

Wśród poprawek wizualnych Warhammera 3 znalazło się miejsce na ręcznie rysowane obrazki dla okupacji osad, które będą unikalne dla każdej z dostępnych frakcji. Twórcy rozszerzyli też paletę barw, dzięki czemu zobaczymy więcej kolorów na mapie kampanii. Wybrane jednostki odczekały się graficznych przeróbek i zmian rozmiaru. Jednocześnie Creative Assembly usprawniło interfejs skoordynowanych ataków i dodało cztery nowe prowincje na mapie kampanii podstawki. Nie zabraknie też nowych niezależnych stronnictw. Deweloperzy przyjrzeli się też mechanikom poszczególnych Legendarnych Lordów, wprowadzając wyraźnie poprawki.

Aktualizacja 2.0 to też klasyczne bitwy z dwóch poprzednich odsłon serii, dostępne w Warhammer 3. Potyczki odświeżono, przebudowano i zbalansowano dla nowych frakcji w grze, a także poprawionych na potrzeby „trójki” mechanik. Więcej zmian omówimy jutro, gdy paczka nowości pojawi się na serwerach z konkretną listą. Tymczasem zobacz zwiastun i odliczaj z nami.