Assembly Kit trafił do Total War: Warhammer 3. Nowości w aktualizacji 2.1

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że udana premiera kampanii Immortal Empires była jedynie początkiem dalszego rozwoju nowego Total War. Na serwery Warhammer 3 trafiła dziś aktualizacja 2.1, która wprowadza pierwszy zestaw poprawek do nowego wydania strategii. Przede wszystkim łatka 2.1 pojawiła się z obiecanym wcześniej Assembly Kit, który pozwoli przenieść mody do Warhammer 3 na dużo wyższy poziom. Tym samym twórcy wywiązali się z kolejnej obietnicy złożonej w planach rozwoju gry na 2022 rok i zdaje się, że zamierzają utrzymać formę.

Warhammer 3 aktualizacja 2.1

Total War: Warhammer 3 – aktualizacja 2.1 w szczegółach

Creative Assembly skupiło się na kilku najbardziej widocznych błędach i niedopatrzeniach przy poprzedniej aktualizacji. Do gry zawitała nowa równowaga rozgrywki z istotnymi zmianami dla niemal każdej frakcji. Nie będę tu przywoływał długiej listy zmienionych statystyk – znajdziesz ją tutaj.

W zamian za to skupmy się na kilku poprawkach, które będą równie istotne z perspektywy nadchodzących i trwających już kampanii. Po aktualizacji Wojownicy Chaosu mogą już podporządkowywać sobie wszystkie ludzkie i elfie stronnictwa. Dodatkowo zarówno Be’Lakor, jak i Archaon mogą zająć domeny pozostałych Wojowników Chaosu, by zawiązać z nimi konfederację.

Twórcy przyjrzeli się też kosztom poszczególnych Regiment of Renown i odpowiednio je zredukowali. Podnieśli za to możliwości bojowe Krasnoludów i przywrócili do porządku Elfiego Maga, który był nie do zatrzymania, gdy dosiadał smoka. Wyjątkowo odważni gracze mogą też zaznaczyć, żeby wszystkie kryzysy w Immortal Empires pojawiły się w jednej kampanii.

Lista jest jeszcze dużo dłuższa, a najważniejsze zmiany zaprezentowano też na załączonym do wiadomości zwiastunie. Przy okazji łatki do Total War: Warhammer 3 ekipa zapowiedziała, że jeszcze w październiku wyda kolejny pakiet poprawek. Ten skupi się na dalszych naprawach w ogromnej kampanii. Już teraz wiemy, że CA zamierza zmodyfikowane pozycje startowe otrzymają Teclis, Skrag, Kairos oraz Alith Anar.

Tu znajdziesz nasze pierwsze wrażenia z zabawy w Immortal Empires do Warhammer 3.