Warhammer 3 wreszcie z osiągnięciami dla Immortal Empires. Twórcy omawiają nowości

  • Post category:Newsy

Creative Assembly opublikowało kolejny dziennik deweloperski dedykowany nadchodzącym zmianom w Total War: Warhammer 3. Brytyjskie studio omówiło w nim pierwsze zmiany, jakie przyniesie nadchodząca aktualizacja 4.0 Warhammer 3. W centrum pojawiły się osiągnięcia dla ogromnej kampanii Immortal Empires, następnie garść nowinek dla początkujących graczy i dodatkowa zawartość w samej kampanii. Przy okazji deweloperzy przypomnieli, że przy okazji paczki 4.0 strategia z 2022 otrzyma kolejne DLC zatytułowane Thrones of Decay.

Warhammer-3-aktualizacja-4.0

Total War: Warhammer 3 – aktualizacja 4.0 z pierwszymi szczegółami

Na dobry początek coś, na co gracze utyskiwali od dłuższego czasu. Mowa oczywiście o osiągnięciach za ukończenie kampanii Imperiów Nieśmiertelnych. Te nie pojawiły się ani na debiut wersji beta tryb, jak i na oficjalną premierę. Zdaniem twórców najwyższy czas, żeby je dodać. Każda z grywalnych frakcji Immortal Empires otrzyma po dwa osiągnięcia. Pierwsze za ukończenie kampanii na dowolnym poziomie trudności i osobne, za finisz na poziomie legendarnym.

Creative Assembly szykuje też dużo bardziej immersyjne samouczki dla poszczególnych stronnictw. Tutoriale będą wprowadzać nie tylko w realia trybu, ale też lepiej oddadzą kontekst i klimat poszczególnych frakcji. Obok tego gracze będą znacznie głębiej ingerować w reguły samej rozgrywki, dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji ustawień początkowych.

Na koniec równie ważne budynki typu Landmark. Jak dowiedzieliśmy się z wcześniejszych zapowiedzi, nadchodzące płatne DLC skupi się na fakcjach Ksilev, Cathay i Tzeentch. Te same stronnictwa otrzymają na mapie dodatkowe konstrukcje. Nie mamy jeszcze żadnych konkretów, ale nie ulega wątpliwości, że fani ucieszą się na te rozszerzenia. Szczególnie gdy pojawią się w ramach darmowej aktualizacji.

Pakiet Thrones of Decay i aktualizacja 4.0 do Total War: Warhammer 3 trafią na serwery jeszcze tego lata, ale konkretnego terminu jeszcze nie znamy. Nie tak dawno do gry trafiły Krasonludy Cahosu – wyczekiwane, ale przyjęte raczej chłodno – głównie przez nowy pułap cenowy dla płatnych rozszerzeń.

Strategia Creative Assembly wciąż gości w katalogu PC Game Pass Microsoftu z kampanią Immortal Empires, która nie wymaga już do zabawy wszystkich trzech gier. Tymczasem na horyzoncie już majaczy zaplanowane na październik Total War: Pharaoh.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.