Creative Assembly odebrało lekcję. Nowe DLC i aktualizacja 5.0 ożywiły Total War: Warhammer 3

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że po przeszło dwóch latach od oficjalnego debiutu Total War: Warhammer 3 przeżywa kolejną młodość. Fani tłumnie ruszyli na serwery, by przetestować wszystko, czym wabiło nas Creative Assembly przez ostatnie tygodnie. I bardzo im się to spodobało. Premiera Thrones of Decay i aktualizacji 5.0 do Warhammer 3 zmyła wreszcie plamę ubiegłorocznego Shadows of Change i pozwala sądzić, że brytyjskie studio ma pomysł na swoją strategię.

Premiera Thrones of Decay

Premiera Thrones of Decay, DLC dla Imperium, Krasnoludów i Nurgle’a

Najnowsze pakiety dodatkowej zawartości do Warhammer 3 dokonały już tego, czego nie potrafiły ich poprzednicy – zebrały entuzjastyczne opinie. W chwili pisania wiadomości każda z trzech składowych Thrones of Decay doczekała się kilkuset opinii na Steam. Przeważająca większość z nich zachęca do zakupu, nawet jeśli całość jest droższa niż feralne Shadows of Change. Jednak fakt, iż gracze nie tylko mogą sięgnąć po pojedyncze frakcje, ale i te zostały odpowiednio zaopatrzone, widocznie ma o wiele większe znaczenie dla publiki.

Dla przypomnienia Thrones of Decay to pakiet DLC skoncentrowany wokół Imperium, Krasnoludów i Nurgle’a. Praca deweloperów zaowocowała pojawieniem się w strategii z 2022 roku trzech nowych Legendarnych Lordów – Elspeth von Draken, Malakaia Makaissona i Tamurkhana. Każdy z nich otrzymał dodatkowego Legendarnego Bohatera, standardowych herosów, trzy Regiments of Renown i nowe jednostki. Każdy nowy LL jest grywalny w obu kampaniach, mając też specjalny cel w Realms of Chaos, który pomija wątek Ursuna.

To jednak nie wszystko, gdyż Nurgle otrzymał jeszcze jedno wzmocnienie. Przy okazji DLC twórcy wypuścili też FLC, w którym zadebiutował Epidemius. Kolejny Legendarny Lord Nurgle’a jest dostępny wyłącznie dla Immortal Empires dla wszystkich, którzy połączą swoje konto Steam z CA Access (poradnik tutaj).

Warhammer 3 zaktualizowany do wersji 5.0

Równie pozytywnie co rzeczone DLC oceniana jest też świeża aktualizacja gry Total War: Warhammer 3. Ta może nie jest największa spośród tych, które przygotowali twórcy w ostatnich latach, ale wnosi istotny powiew świeżości. Twórcy pochylili się nad trzema wspomnianymi wcześniej frakcjami Warhammer 3, przebudowując ich kluczowe mechaniki. Największe zmiany dotknęły wyjątkowo popularnego wśród graczy Imperium, którego rework omówiliśmy tutaj.

Istotne jest jednak nie tylko to, jak Creative Assembly przerobiło mechanizmy, ale że w ogóle się za to zabrało. Społeczność zebrana wokół marki niemal od debiutu Immortal Empires sugerowała, że niektóre rozwiązania frakcyjne powinny otrzymać solidny remont lub pomniejsze poprawki, by dogonić obecne standardy. Okazało się, że możemy faktycznie ich doczekać, ale w tej materii jeszcze nie ma co popadać w skrajny entuzjazm.

Zainteresowanych kompletną listą zmian w aktualizacji 5.0.0 odsyłamy tutaj.

Total War: Warhammer 3 dostępne jest wyłącznie na PC od lutego 2022 roku. Więcej o grze i grywalnych frakcjach dowiesz się z niniejszej publikacji.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.