Shadows of Change wreszcie warte swojej ceny? DLC do Warhammer 3 z pozytywnymi opiniami

  • Post category:Newsy

W miniony czwartek na serwerach Total War: Warhammer 3 wylądowała zapowiadana od dawna aktualizacja 4.2. Wraz z nią nadeszła pierwsza porcja, obiecanego przez Creative Assembly zadośćuczynienia dla graczy. Na tym etapie widać już, że nowe podejście studia wydało owoce. Bojkotowane przez graczy DLC Shadows of Change po raz pierwszy w swojej kilkumiesięcznej historii ma pozytywne oceny. Mało tego, po aktualizacji DLC o dodatkową zawartość przychylnie patrzy na nie przeszło 81% oceniających. Co mówią gracze?

Shadows of Change oceny

Pozytywne oceny Shadows of Change – koniec krytyki DLC?

Fani uniwersum Games Workshop podkreślają, że na ich decyzję wpłynęła wyłącznie wieść o dodatkowej zawartości. Upominają przy tym dewelopera, by nie pokusił się o powtórzenie zabiegu z sierpnia i utrzymał odpowiedni stosunek zawartości do ceny pakietów. W niektórych przypadkach gracze wciąż sugerują, że paczka jest nieco przeceniona, ale swoją opinią potwierdzają właściwy kierunek w działaniach studia.

Przypomnijmy, że według CA nowy standard dla DLC ma dotyczyć nie tylko Shadows of Change, ale też zaplanowanego na kwiecień Thrones of Decay. Pakiet miał koncentrować się wokół Krasnoludów, Imperium i Nurgle’a.

Co z kolejnymi dodatkami do gry?

Niepokojący jest jednak fakt, iż deweloper nie zadeklarował wprost, że zamierza utrzymać ten standard przy kolejnych, nieogłoszonych jeszcze DLC. I to w sytuacji, gdy opublikowany w maju plan rozwoju Warhammer 3 zakłada co najmniej jedno podobne rozszerzenie. Miejmy nadzieję, że po kilku gestach dobrej woli wydawca nie zdecyduje się na jakiś wybieg. Choćby tnąc paczki na mniejsze, poświęcone frakcjom DLC, których łączny koszt znacznie przebije cenę takiego Shadows of Change. Nie ubiegajmy jednak faktów i poczekajmy na oficjalną prezentację Thrones of Decay.

Total War: Warhammer 3 zadebiutowało w lutym 2022 roku. Strategia zaliczyła kilka wzlotów, ale też szereg upadków. Obecnie jest na fali wznoszącej i pozostaje nam tylko oczekiwać, że tak już pozostanie. Szczególnie że w pierwotnych planach gra miała podpiąć się pod wydane niedawno Warhammer: The Old World, co sugerowało długi i owocny rozwój produkcji.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.