Twierdza: Edycja Ostateczna nie odstraszy ceną. Twórcy ujawniają kolejne szczegóły remastera

  • Post category:Newsy

Firefly Studios przygotowało następny materiał wideo dedykowany wszystkim, których zainteresowała zapowiedziana niedawno Twierdza: Edycja Ostateczna. Tym razem Nick Tannahill odpowiedział na nurtujące graczy pytania, dzięki czemu poznaliśmy nowe szczegóły wydania Twierdza: Edycja Ostateczna. Szczególną uwagę przykuwa niezbyt wygórowana, jak na dzisiejsze standardy, cena remastera. Okazuje się, że za odświeżone wydanie strategii z 2001 roku zapłacimy niespełna 15 euro, czyli góra 70 złotych. Co jeszcze wiemy?

Twierdza Edycja Ostateczna demo

Twierdza: Edycja Ostateczna – nowe szczegóły i cena wydania

Rodzimą publikę z pewnością ucieszy fakt, że zarówno oryginalna zawartość Twierdzy, jak i misje przygotowane przy remasterze pojawią się w pełnej polskiej wersji językowej. Nowe scenariusze wprowadzą dodatkowych aktorów, ale klasyczne misje pozostaną z doskonale znaną obsadą.

Jednocześnie Tannahill podkreślił, że poza naprawą niechcianych bugów, cała oryginalna zawartość Stronghold będzie grana dokładnie tak, jak w oryginale. Mało tego, możemy nawet użyć starych zapisów rozgrywki, jeśli tylko uda nam się je skądś wygrzebać. Sama aplikacja doczeka się jednak wyraźnych modernizacji.

Twierdza: Edycja Ostateczna zaoferuje na przykład mapowanie klawiszy, predefiniowane schematy sterowania, skalowanie interfejsu, dodatkowe opcje personalizacji i znacznie usprawnione animacje. Studio zadeklarowało też wsparcie dla monitorów ultrapanormaicznych, osiągnięcia i integrację z warsztatem Steam.

Stronghold Definitive Edition

Na tym etapie wiemy też, że remaster pojawi się wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, jedynie dla systemów Windows. Kwestie te Firefly pozostawia jednak otwarte, więc niewykluczone, że pojawią się jakieś znany. Ekipa nie przesądza też losu potencjalnego Stronghold Crusader: Definitive Edition. Jeśli nowy remaster przypadnie graczom do gustu, to deweloperzy mogą zabrać się za odświeżenie pierwszego Krzyżowca.

Na koniec garść przypomnień. Twierdza: Edycja Ostateczna zadebiutuje wyłącznie na PC już 7 listopada, a do 28 sierpnia możesz ogrywać demo remastera na Steam. Pamiętajmy też o tym, że ekipa już od jakiegoś czasu pracuje nad Stronghold 4, które dla odmiany powstaje na Unreal Engine.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.