Twierdza: Edycja ostateczna otrzyma cztery kampanie po premierze. Znamy plany rozwoju

  • Post category:Newsy

Firefly ma pomysł na nowości w Stronghold. Plany rozwoju Twierdza: Edycja ostateczna obejmują dwie duże aktualizacje i tanie pakiety DLC.

Już tylko kilka dni dzieli nas od debiutu najnowszego remastera pierwszej Twierdzy. I chociaż z wcześniejszych zapowiedzi wiemy, że klasyk otrzymał dodatkową kampanię, to okazuje się, że na tym nie koniec. Na najnowszym wideo Firefly Studios ujawniło swoje plany rozwoju dla gry Twierdza: Edycja Ostateczna. Szykuje się sporo dobrego, szczególnie że sporo nowości otrzymamy za darmo, a nawet jeśli przyjdzie nam zapłacić, to, jak na rynkowe standardy, tylko symbolicznie.

Twierdza Edycja Ostateczna plany

Twierdza Edycja ostateczna – plany rozwoju remastera

Jeśli śledziłeś działania twórców po premierze strategii Twierdza: Władcy wojny, to nie będziesz zaskoczony. W przypadku remastera pierwszego Stronghold obrali taką samą taktykę, łącząc aktualizacje z małymi DLC. Te ostatnie wyceniono na niespełna 3 euro, co daje około 14 złotych za 7 nowych misji kampanii.

Stronghold: Definitive Edition otrzyma dwie duże aktualizacje i dedykowane im DLC w nadchodzącym roku. Winter Update wprowadzi liczącą 7 misji nową kampanię ekonomiczną. Wraz z nią gra otrzyma nowe mapy. Równocześnie do sprzedaży trafi Swine’s Bay DLC z poboczną kampanią fabularną Wieprza.

Nieco później na serwery trafi Spring Update. W niej za darmo otrzymamy kolejną edycję trybu Zamkowy Szlak. Ta zaoferuje mieszankę starych i nowych twierdza, wśród których zobaczymy także polskie zamki. Na dokładkę, podobnie jak wcześniej, paczka nowych map. Wiosna należeć będzie do Wilka, który tak jak Wieprz otrzyma dedykowaną kampanię poboczną w DLC – Valley of the Wolf.

Na koniec warto wspomnieć, że Firefly Studios zabrało się za powszechnie krytykowany wizerunek Skryby. Ten w pełnej wersji Twierdza Edycja ostateczna otrzyma opcję, dzięki której wybierzemy pomiędzy nową facjatą a oryginalnym wizerunkiem z podbitymi teksturami. Stronghold: Definitive Edition ukaże się na Steam już 7 listopada. Cena remastera to niespełna 15 euro, czyli ok. 70 złotych.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.