Ruszył wczesny dostęp Ultimate General: American Revolution. Cena i zawartość wersji

  • Post category:Newsy

Wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych właśnie się rozpoczyna. Premiera, cena i plany rozwoju Ultimate General: American Revolution.

Dobra i zła wiadomość dla tych, którzy czekali na rozpoczęcie zabawy z najnowszą grą studia Game-Labs. Strategia o wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych trafiła właśnie do wczesnego dostępu. Niestety jest też łyżka dziegciu dla fanów Steam. Tam premiera Ultimate General: American Revolution nastąpi najwcześniej latem 2024 roku. Na tę chwilę nie wiemy jeszcze, czy to termin, do którego tytuł powinien być ukończony, więc pozostaje czekać na kolejne wieści.

American Revolution screen

Tymczasem miłośnicy serii mogą bawić się za pośrednictwem samodzielnej aplikacji wprost od twórców. Podstawowe wydanie Ultimate General: American Revolution we wczesnym dostępie kosztuje niespełna 50 dolarów, czyli około 210 złotych. Jest jeszcze specjalna edycja General, ale do niej wrócimy na koniec wiadomości.

Ultimate General: American Revolution – zawartość wczesnej wersji i plany

Jak informowaliśmy wcześniej, na debiut strategia zaoferuje wyłącznie nieco ponad rok kampanii po stronie Stanów Zjednoczonych. Wszystkie mechanizmy rozgrywki są na swoim miejscu, a gracze mają je poznać i pomóc w ich udoskonalaniu. Twórcy ostrzegają przy tym, że jeszcze nie przykładali się specjalnie do balansu, więc gra może być wyjątkowo wymagająca.

Jednocześnie na oficjalnej witrynie gry pojawiła się mapka z planami rozwoju wczesnej wersji. Kolejny etap to następny rok wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Dopiero w trzeciej fazie wsparcia Amerykanie otrzymają trzeci rok kampanii, a Brytyjczycy rok pierwszy. Ostatecznie obie strony dostaną start w 1775 roku z możliwością wydłużenia zabawy, najpewniej do roku 1783.

Atrakcje w Ultimate General: American Revolution – General Edition

Poza przywołaną na początku wiadomości edycją Colonel studio Game-Labs wypuściło do sprzedaży także wydanie General. To oferuje dwie dodatkowe korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość stworzenia własnego generała i umieszczenie go w grze. Drugą, wyświetlenie posiadaczy wydania w napisach końcowych strategii. Taka przyjemność jest jednak niemal dwa razy droższa – ok. 80 dolarów, czyli 335 złotych.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.