Wczesny dostęp Ultimate General: American Revolution rozpocznie się lada dzień. Gameplay i plany (aktualizacja)

  • Post category:Newsy

Twórcy Ultimate General: American Revolution gotowi na wczesny dostęp. Zawartość wczesnej wersji i długi gameplay z bitwy.

Aktualizacja: Wczesna wersja Ultimate General: American Revolution ukaże się 14 listopada.

Jeśli ciepło wspominasz takie produkcje jak Ultimate General: Gettysburg i Civil War, to mamy dobre wieści. Studio Game-Labs poinformowało na Discordzie, że już niedługo Ultimate General: American Revolution zasili wczesny dostęp na PC. Kiedy? Być może nawet w następnym tygodniu. Build dla fazy Early Access jest już gotowy, ale na przeszkodzie stanęły narzędzia deweloperskie. W ramach umilania czasu oczekiwania otrzymaliśmy przeszło 10-minutowy gameplay z bitwą pod Bostonem.

Ultimate General American Revolution

Co zaoferuje wczesny dostęp Ultimate General: American Revolution?

Początkowe wydanie strategii pozwoli nam wyłącznie na zabawę po stronie Amerykanów. Do naszej dyspozycji zostanie oddany wycinek kampanii od kwietnia 1775 roku do sierpnia 1776 roku. To oznacza możliwość zabawy na północno-wschodniej części kontynentu (Boston, Ticonderoga, Kanada). Twórcom zależy przede wszystkim na tym, by fani poznali grę i byli w stanie lepiej sformułować postulaty dotyczące jej dalszego rozwoju. W międzyczasie Game-Labs planuje otwierać kolejne części mapy, aż do kompletnej kampanii na dzień oficjalnej premiery.

American Revolution screen

Ultimate General: American Revolution przeniesie nas do Ameryki Północnej z 1775 roku. Ponownie walczące frakcje oddadzą nam dowodzenie w kampanii, tym razem podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. W przeciwieństwie do poprzednich, skoncentrowanych na taktyce odsłonach cyklu, American Revolution wprowadza rozbudowaną warstwę strategiczną. Sami podejmiemy wszystkie decyzje dotyczące rozmieszczenia wojsk, ich zaopatrzenia, taktyki podczas bitew i dalszej ekspansji. Bitwy rozegramy zarówno na lądzie, jak i na morzu. 

Mówiąc krótko, szykuje się ciekawa konkurencja dla wciąż nawet niezapowiedzianego Total War: Empire 2. I tak podobnie jak spora część społeczności, liczymy, że kiedyś na tapet trafi także Napoleon.

Damy znać, gdy tylko pojawi się konkretny termin lub gra trafi na serwery.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.