Nowości i zmiany w Victoria 3. Aktualizacja 1.1 Earl Grey już dostępna

  • Post category:Newsy

Po kilku tygodniach zapowiedzi Paradox wreszcie dostarczył pierwszy duży pakiet poprawek do Victoria 3. Kilka godzin temu na serwerach Steam ukazało się Earl Grey, aktualizacja 1.1 do Victoria 3, a wraz z nią wiele zmian w rozgrywce. Lista usprawnień i naprawionych błędów jest stosunkowo długa, dlatego skupimy się tu przede wszystkim na nowościach. Tych przygotowano nieco mniej, co nie oznacza, że nie odczujemy ciężaru poniższych zmian. Przejdźmy do konkretów.

Victoria 3 aktualizacja 1.1 Earl Grey

Aktualizacja 1.1 Earl Grey do Victoria 3 w szczegółach

Dzisiejsza łatka uderza przede wszystkim w Praworządność, która od teraz działa na nowych zasadach. Wyremontowany system przewiduje odpowiednie premie i kary dla mocarstw za wysoki i niski poziom legitymizacji władzy. Na jej poziom wpłyną teraz także głosy w rządzie, a jednocześnie bardziej liczy się spójność ideologiczna, a nie wielkość obozu rządzącego. Obok tego zmieniono porty traktatowe, które nie będą już działać na korzyść innych wielkich mocarstw, o ile nie przewyższą nas rangą. Na koniec nowe podejście do współczynnika Morale, który zakłada teraz bazową karę w każdej rundzie, która zostanie zmodyfikowana m.in. o różnicę w stratach poniesionych przez uczestników konfliktu.

Tyle o zabawie mechanikami rozgrywki, ale twórcy nie poprzestali jedynie na tym. Z dziennika aktualizacji wynika, że w strategii pojawiło się przeszło 50 elementów, którą oznaczono jako nową zawartość. Widać tam mniejsze i większe dodatki, które zsumowane powinny dać się odczuć, chociaż najważniejsze przyjdzie w oficjalnych dodatkach. Poza tym, zmiany w równowadze rozgrywki, działaniu sztucznej inteligencji i przystępności interfejsu użytkownika. Pełna lista zmian tutaj.

Strategia zadebiutowała w październiku na PC za pośrednictwem Steam. Niezależnie od tego czy już grasz, czy dopiero się przymierzasz, rzuć okiem na nasz obszerny poradnik do Victoria 3. Paradox w ostatniej chwili wycofał się z debiutu gry w PC Game Pass, a komercyjny sukces sugeruje, że całkiem słusznie.