Pora na wojny w Victoria 3. Aktualizacja 1.5 i remont wojaczki w strategii

  • Post category:Newsy

Lawina nowości w Victoria 3 – aktualizacja 1.5 i DLC Colossus of the South już dostępne.

Dziś mamy jeden z najważniejszych dni dla wydanej w minionym roku strategii Victoria 3. Po miesiącach zapowiedzi i tygodniach testów gra otrzymała ogromną darmową paczkę nowości. Aktualizacja 1.5 Chimarrao wzięła na tapet największą bolączkę Victoria 3 – wojny. Obok przebudowanych mechanizmów twórcy wprowadzili szereg udoskonaleń do gry, których nie sposób wymienić i omówić w kilku słowach.

Zanim przejdziemy do najważniejszych aspektów, przypomnijmy, że łatka 1.5 nie jest osamotniona. Wraz z nią grand strategy doczekało się kolejnego, niespodziewanego DLC Colossus of the South. Pakiet wzbogacił przepustkę sezonową, ale też trafił do samodzielnej sprzedaży za 27,50 złotych. Co ważne, skupia się na Ameryce Południowej, a więcej o zawartości przeczytasz w naszej zapowiedzi.

Victoria 3 aktualizacja 1.5

Aktualizacja 1.5 Chimarrao do Victoria 3 – premiera i najważniejsze zmiany

Już na liście poświęconej samym nowościom łatwo się pogubić, a to zaledwie ułamek zmian przygotowanych w rzeczonej łatce. Zacznijmy więc od kwestii fundamentalnej. Paradox przerobiło krytykowane powszechnie rozwiązania militarne w grze. Niektóre rozwiązania pożegnaliśmy, inne zostały zastąpione i rozbudowane, a także wprowadzono szereg nowości.

Wraz z omawianą łatką zarówno wojskiem lądowym, jak i marynarką pokierujemy ze specjalnego panelu Armii. To z niego zarządzamy składem oddziałów, kompozycją armii, uzupełnieniami z mobilizacji, dowódcami i wyposażeniem poszczególnych oddziałów i flot. Jednocześnie wojny stały się bardziej czytelne na mapie świata. Na całej linii frontu rozegra się wiele bitew równocześnie, a ich wynik przełoży się na zdobycze terytorialne i wynik wojny. Zamiast pojedynczej dioramy zobaczymy teraz szereg mniejszych potyczek z modelami jednostek reprezentującymi nasze armie, sojuszników i wrogów.

W tym samym czasie ekonomia zyskała firmy. Te będą pracować na swój sukces na konkurencyjnym rynku, a jeśli wykażą się szczególnymi zyskami, to zbiorą dodatkowy bonus. Twórcy przygotowali szereg generycznych firm z różnych branż, a także około setki specjalnych przedsiębiorstw z historycznym tłem. Każdy kraj może mieć kilka firm, a ich liczba może być coraz większa, wraz ze zmianami w prawie. Na dokładkę mamy jeszcze regionalne ceny w poszczególnych regionach, usługi przeniesione do lokalnego rozliczania i wyceny oraz fabrykę materiałów wybuchowych.

Na gruncie dyplomatycznym warto wspomnieć o wymianie regionów pomiędzy państwami czy możliwości utworzenia Stanów Zjednoczonych Europy, Świętego Cesarstwa Rzymskiego czy Zjednoczonych Niderlandów.

Pełna lista zmian w aktualizacji 1.5 do Victoria 3 tutaj.

Victoria 3 zadebiutowała w październiku minionego roku wyłącznie na komputerach osobistych. Strategia ukazała się polskiej wersji językowej a w międzyczasie doczekała kilku pakietów DLC. Niezależnie od tego, na którym etapie przygody ze strategią jesteś, koniecznie rzuć okiem na nasz praktyczny poradnik do Victoria 3.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.