Wyczekiwane zmiany w Victoria 3. Aktualizacja 1.7 odpowie na sugestie graczy

  • Post category:Newsy

Może i wydana jeszcze w 2022 roku Victoria 3 ma jeszcze przed sobą długą drogę, by cieszyć graczy, ale konsekwentnie nią kroczy. Przy okazji kolejnych nowinek wprowadzanych przez dodatek Sphere of Influence pojawiły się także atrakcje dla wszystkich zainteresowanych. W najnowszym dzienniku deweloperskim Paradox ujawnił, jakie zmiany w strategii Victoria 3 wprowadzi czerwcowa aktualizacja 1.7. Zdaniem twórców to szwedzki stół, na którym znajdziemy oczekiwane od dawna zmiany, nowości, poprawki i modyfikacje już dostępnych mechanizmów. Co nałożymy na talerz?

Victoria 3 aktualizacja 1.7

Victoria 3 – aktualizacja 1.7 – polityka wewnętrzna

Nadchodząca łatka wprowadzi zamówiony przez graczy filtr mapy dla dominujących wśród mieszkańców religii. Ten mocno przypomina filtr, który twórcy przygotowali wcześniej dla poszczególnych kultur. Jednocześnie wspomniane filtry otrzymają pewne ulepszenie. Po łatce 1.7 wraz z dominującymi wierzeniami i kręgami kulturowymi pojawi się też okienko kontekstowe z informacjami o trzech głównych mniejszościach.

Rzeczona aktualizacja wprowadza też jedną niezwykle istotną zmianę. Czy raczej naprawę skopanej wcześniej mechaniki. Czerwcowa paczka sprawi, że prawa stanowiące o zatrzymaniu migracji nie będą już obowiązywać wewnątrz kraju. Jak dotąd np. mieszkańcy nastawionej na izolację Japonii nie mogli też przenosić się pomiędzy jej wewnętrznymi prowincjami.

Paradox Development postarało się też o wsparcie dla środowisk niezadowolonych z obecnej przynależności państwowej. Po łatce 1.7 te będą mogły wystąpić przeciwko suwerenowi w rozgrywce dyplomatycznej, by zyskać niepodległość. Ekipa wprowadzi też automatyczną redukcję rozmiarów budynków prywatnych, jeśli ich potencjał ekonomiczny nie będzie wystarczający względem aktualnie zajętej przestrzeni.

Victoria 3 art revolution

Victoria 3 – aktualizacja 1.7 – wojny i dyplomacja

Kolejne na liście są nowe pakty poświęcone krajom walczącym o niepodległość. Paradox wprowadzi w Victoria 3 pakt o gwarancji niepodległości, który narzuci na mocarstwo obronę kraju, który dopiero co zyskał autonomię. Drugi z paktów, o wsparciu walki o niepodległość, jak zapewne się domyślasz, to gwarancja zbrojnego wsparcia, gdy jakiś byt postanowi odłączyć się od mocarstwa. Jednocześnie twórcy przygotowali jednokierunkowe rozejmy na wypadek złamania wspomnianych gwarancji, ale są otwarci na rozszerzenie zakresu takich umów.

Wśród ciekawych nowości jest też… możliwość prowadzenia kilku wojen równocześnie. Do tej pory mocarstwo nie może zainicjować ataku na inne mocarstwo, jeśli już jest w trakcie konfliktu. Twórcy zastrzegają, że wciąż będziemy musieli czekać na koniec rozgrywek dyplomatycznych, ale jeśli zdecydujemy się walczyć na kilku frontach, to już nam nie przeszkodzą.

Skoro już jesteśmy przy wojnie, to warto wspomnieć o kolejnej z nowości. Aktualizacja 1.7 do Victoria 3 pozwoli wybrać cel wojny, jeśli zostaniemy wezwani przez sojusznika do udziału w konflikcie. Łatka sprawi też, że będziemy mogli wspierać rewolucjonistów wewnątrz własnego kraju, jeśli ich idee będą zbieżne z naszą strategią na rozwój kraju.

Przy okazji do Vicky 3 trafią też nowe stroje, a także dodatkowe firmy, które zarezerwowano dla posiadaczy dodatku Sphere of Influence.

To na razie wszystko, co wiemy o nadchodzącej aktualizacji, ale już teraz trzeba przyznać, że pojawi się kilka istotnych zmian i usprawnień. Paczka nowinek trafi na serwery w dniu premiery dodatku Sphere of Influence, która przypada na 24 czerwca. Więcej informacji o strategii Victoria 3 znajdziesz w naszym poradniku do gry.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Paradox.