Victoria 3 bez Game Pass. Paradox zmienia plany wydania gry

  • Post category:Newsy

Złe wieści dla wszystkich, którzy liczyli, że do zabawy z najnowszym grand strategy od Paradox wystarczy abonament Microsoftu. Firma zmieniła zdanie i ogłosiła, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Victoria 3 zadebiutuje bez katalogu Game Pass. Gra w ogólne nie będzie na początku dostępna w Microsoft Store. Wszystkim chętnym pozostaje jedynie Steam, gdzie w przedsprzedaży zapłacimy 199,99 złotych. Przypominamy, że data premiery Victoria 3 została wyznaczona na 25 października.

victoria-3-keyart

Victoria 3 bez Game Pass

Najwyraźniej nowy, powracający na fotel prezes zdecydował, że Paradox zarobi więcej, jeśli zdecyduje się na samodzielne wydanie na Steam. Jak dotąd jedyną dużą strategią studia, która od dnia premiery ukazała się w usłudze Microsoftu było Crusader Kings 3. Tytuł i tak sprzedał się nieźle, ale krótko potem firma nie wypadała zbyt dobrze w raportach kwartalnych. Było tak źle, że nastąpiła zmiana za sterami Paradox Interactive.

Cóż, gracze, którzy od lat wyczekiwali premiery tytułu i tak najpewniej sięgnęliby po samodzielne kopie. Znacznie większy problem będzie z zachęceniem do marki zupełnie nowych osób. Jednak najpewniej wszystko obliczyli i pójdą tą, a nie inną drogą. Komunikat wspomina o możliwych umowach z firmą z Redmond, więc niewykluczone, że kiedyś Vicky 3 zawita do katalogu.

Victoria 3 ukaże się wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam. W ramach bonusu do pre-orderów otrzymasz odświeżoną ścieżkę dźwiękową z drugiej odsłony serii.