Zaraz będzie ciemno w Victoria 3. Premiera DLC Dawn of Wonder w niewygórowanej cenie

  • Post category:Newsy

Kolejne nowości i poprawki do strategii Paradox Interactive. Premiera DLC Dawn of Wonder i aktualizacji 1.4 do Victoria 3.

Victoria 3 Dawn of Wonder screen

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, dziś najnowsze grand strategy od Paradox otrzymało kolejny pakiet dodatkowej zawartości. Premiera Dawn of Wonder do Victoria 3 może nie będzie witana z entuzjazmem, ale niemal pewne jest, że obejdzie się bez wielkiej afery. Pakiet kosmetyczny wyceniono bowiem na 19,99 złotych, co dla niektórych i tak będzie zbyt wygórowaną ceną jak za cykl dobowy na mapie. Jak zostanie przyjęta zawartość? Dowiemy się w najbliższych dniach.

W międzyczasie warto za to wspomnieć, że wraz z Dawn of Wonder do Victoria 3 zawitała aktualizacja 1.4. Znacznie mniejsza od poprzednich i bez ekstrawaganckiej nazwy za to z kolejnymi poprawkami, o których wspominamy poniżej. Jednak pozostając przy temacie, nie sposób nie wspomnieć o znacznie ważniejszej, zbliżającej się łatce 1.5. Ta przyniesie usprawnioną mechanikę toczenia wojen, którą przetestujemy już w najbliższy czwartek 31 sierpnia – w ramach otwartej bety.

Pełna lista zmian dla bety 1.5 wkrótce, a tymczasem powracamy do dzisiejszego DLC.

Victoria 3: Dawn of Wonder – zawartość DLC Art Pack

Najłatwiej będzie stwierdzić, że cena bardzo wyraźnie odzwierciedla ogrom nowości, jakie wnosi samo DLC. Dawn of Wonder kosztuje mniej niż skórka w większości nastawionych na mikro-transakcje produkcji, ale w zasadzie pełni tę samą funkcję. Paczka oferuje cykl dnia i nocy, który możemy personalizować; nowe stroje dla obywateli; dodatkowe akcenty na mapie świata; przedmioty na biurku i motyw tematyczny dla interfejsu. Na jakim biurku, zapytasz? Ano na tym, na którym leży mapa świata gry. Ot, kosmetyka w całej okazałości.

Więcej, nie tak kosmetycznych dodatków i DLC do Victoria 3 znajdziesz tutaj.

Victoria 3 z aktualizacją 1.4

Lista zmian jest stosunkowo długa, ale warto wyszczególnić kilka całkiem logicznych poprawek. Jedną z nich jest choćby Wojna secesyjna, która od teraz wybuchnie jedynie w konsekwencji zmian związanych z niewolnictwem. Poza tym kraje walczące o niepodległość wreszcie przestaną zasilać skarbiec i rynek swojego zwierzchnika wraz z wybuchem wojny.

Twórcy wprowadzili też liczne poprawki dla interfejsu użytkownika wraz z menu motywów, dzięki któremu skorzystamy m.in. z dobrodziejstw omówionego wyżej Dawn of Wonder. Pełną listę zmian znajdziesz tutaj.

Strategia zadebiutowała w październiku ubiegłego roku wyłącznie na PC. Jeśli zamierzasz rozpocząć zabawę ze strategią, to koniecznie zajrzyj do naszego poradnika do podstaw Victoria 3.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.