Victoria 3 powstaje od lat. Twórcy zdradzili, kiedy rozpoczęli prace nad grą

  • Post category:Newsy

Paradox Interactive ma swoim portfolio kilka serii, które na stałe wpisały się w branżowy krajobraz. I nawet jeśli tytuły jak Hearts of Iron czy Europa Universalis są z nami od dekad, to latami twórcy słyszeli tylko jedno pytanie. Kiedy Victoria 3? Okazuje się, że utrzymanie projektu w tajemnicy przed spragnioną publiką było swoistym wyzwaniem dla niektórych twórców. Bo Victoria 3 powstaje od lat.

victoria 3 powstaje od lat

Według informacji przekazanych podczas najnowszej sesji AMA z twórcami gry na reddit, pierwsze prace nad Victoria 3 rozpoczęto jeszcze w 2015 roku. Prace koncepcyjne, trzeba doprecyzować, podczas których ekipa starała się ustalić, jak właściwie powinna wyglądać nowa strategia. Już nieco później, w 2017 roku, wielu deweloperów dołączyło do zespołu, by wziąć na warsztat poprzednią odsłonę serii i wypracować rozwiązania.

Właściwa produkcja ruszyła na początku 2019 roku, ale na zapowiedź musieliśmy czekać kolejne dwa lata. Teraz od premiery dzielą nas tylko dwa tygodnie. Oczywiście pytanie o początki projektu było jednym z wielu, które padły w kierunku twórców nadchodzącej strategii. Kompletny zapis z sesji AMA dla Victoria 3 na reddit znajdziesz tutaj.

Fakt, że Victoria 3 powstaje od lat z pewnością nikogo nie dziwi. Może zaskoczyć jednak to, że cały proces potrwał aż 7 lat. Warto mieć to na uwadze, gdy Paradox chwali się tajnymi projektami albo gdy wspomina, że na Stellaris 2 długo poczekamy. Tuż po Vicky 3 najbliższą pewną kontynuacją wydaje się Europa Universalis 5, ale to wciąż odległa perspektywa.

Victoria 3 zadebiutuje wyłącznie na PC już 25 października. Gra ominie katalog Xbox Game Pass i pojawi się wyłącznie w ofercie platformy Steam. Minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Victoria 3 sprawdzisz tutaj. Paradox przygotował polską wersję językową, a pudełkowe wydanie firma Koch Media.