Trudne wybory w Victoria 3. Także przy urnach

  • Post category:Newsy

Deweloperzy ze studia Paradox konsekwentnie malują przed nami obraz nadchodzącej strategii ekonomicznej. Wyczekiwane przez fanów Victoria 3 odsłania dziś kolejne z mechanik – wybory oraz związane z nimi głosowania i kampanie wyborcze. Już na pierwszy rzut oka widać, że o przyszłości naszego imperium przesądzi to, komu oddamy prawa wyborcze oraz na jak duży postęp społeczny pozwolimy.

Victoria 3 concept art 50

Wybory w Victoria 3 bez tajemnic

Wybory w Victoria 3 odbędą się dopiero wtedy, gdy wprowadzimy jakiekolwiek prawo, które dzieli władzę w kraju. Podjęte przez nas decyzje oddadzą wybranym klasom głos, a zebrane pod banderą partii grupy interesu mogą o niego powalczyć. Jak w rzeczywistości, tak w grze, potencjał elektoratu wynika z poziomu wykształcenia i bogactwa. Grupa łącząca obie z tych cech będzie głównym adresatem kampanii wyborczych i przesądzi o siłach politycznych na kolejne cztery lata.

Niezwykle istotne z perspektywy gracza będzie podejmowanie decyzji politycznych, które pozwolą na wyjście z monarchii i zwrot ku demokracji. W zależności od stopnia zaangażowania i skłonności do konserwatyzmu możemy oddać władzę w ręce ludu, a nawet włączyć do wyborów kobiety. Nasze nastawienie do sufrażystek będzie niezwykle istotne. Z jednej strony wsparcie ruchu zapewni dodatkowe korzyści, ale dopuszczenie ich do głosowania po poważny cios w stary porządek.

Naturalnym następstwem rozpisania wyborów będzie kampania wyborcza poszczególnych partii. Ta rozpocznie się na pół roku przed datą wyborów, a skuteczność działaczy partyjnych podsumuje współczynnik Momentum. Określi on, na ile głosów dane stronnictwo może liczyć wśród określonych grup społecznych. Po wyborach grupy interesu zanotują proporcjonalną zmianę siły politycznej, a Momentum zostanie zresetowane i przypomni o sobie podczas kolejnej kampanii.

To na razie wszystko, co deweloperzy z Paradox Interactive ujawnili na temat wyborów w Victoria 3. Tematyka najnowszego wpisu w oczywisty sposób wiedzie do partii politycznych, które to doczekają się obszernego omówienia w kolejnym tygodniu.

Victoria 3 ukaże się wyłącznie na PC, ale nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Być może poznamy ją w drodze do zaplanowanego na wrzesień konwentu PDXCON 2022. Strategia ekonomiczna Paradox od dnia debiutu trafi do katalogu PC Game Pass Microsoftu.

Źródło: Steam.