Warcraft 3 Reforged z nową aktualizacją. Wersja 1.33.0 trafiła na serwery PTR

  • Post category:Newsy

Obiecywali, zapewniali, aż wreszcie dotrzymali słowa. Blizzard Enternatinment ocknęło się po niemal dwóch latach i na serwerach PTR pojawiła się aktualizacja 1.33 gry Warcraft 3 Reforged. Paczka poprawek była już zapowiadana od dłuższego czasu, ale potrzebuje go nieco więcej, by trafić na oficjalne serwery. Nie obeszło się bez przytyków społeczności, wysypu negatywnych komentarzy i zasłużonej krytyki. Wygląda też na to, że firma wreszcie wystawiła – The Warcraft 3 Team – dedykowany zespół deweloperów. Kto wie, może za kilka lat coś z tego będzie.

Warcraft 3 Reforged grafika

Warcraft 3 Reforged – aktualizacja 1.33.0 na PTR

Lista poprawek nie prezentuje się zbyt imponująco, ale wiadomo, że od czegoś trzeba zacząć. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za kilka tygodni na publiczne serwery trafią poprawki dla gier rankingowych, drabinki i profili graczy. Kampanię ledwo muśnięto, wprowadzając jedynie drobne poprawki na niektórych mapach.

Sam ranking będzie teraz naliczał MMR bezpośrednio dla każdej rasy, a do rozstawienia niezbędne jest 5 rozegranych gier. Po każdym meczu gra wyświetli specjalny ekran, na którym znajdziesz podstawowe informacje o grze oraz status MMR. Blizzard przygotował osiem klas rankingowych: Unranked, Combatant, Challenger, Rival, Duelist, Elite, Gladiator i Champion. Aktualizacja wprowadza też dodatkowe opcje filtrowania drabinek rankingowych oraz dostępu do profili graczy.

Warcraft 3 Reforged zadebiutowało w styczniu 2020 roku i było zwiastunem niezwykle burzliwego okresu w dziejach Blizzarda. Okresu, który zakończył się zakupem całego holdingu przez Microsoft. Gra tymczasem leżała odłogiem przez długie miesiące i ktokolwiek zabrał się za jej naprawę, jeszcze długo będzie miał ręce pełne roboty.

Źródło: Blizzard.