Niebawem plany rozwoju Warcraft 3 Reforged, przekonuje prezes Blizzarda (aktualizacja)

  • Post category:Newsy

Aktualizacja: Kolejne tygodnie minęły, a plany rozwoju Warcraft 3 Reforged wciąż pozostają tajemnicą. Jednak okazuje się, że nie na długo. Mike Ybarra zapewnił na Twitterze, że wieści dotyczące strategii pojawią się jeszcze w czerwcu. Trzymamy za słowo i wyglądamy solidnej mapki rozwoju gry.

25 kwietnia: Od ostatniego oficjalnego komunikatu wieszczącego wiele zmian w Warcraft 3 Reforged minęły już prawie dwa lata. Nic więc dziwnego, że gracze korzystają z każdej okazji, by wytknąć Blizzardowi totalną klapę. Jednak być może już niebawem poznamy plany rozwoju Warcraft 3 Reforged. Taką informację zasugerował prezes firmy, Mike Ybarra podczas streamu. Zdaniem prezesa o „odświeżonym” Warcraft III powinniśmy usłyszeć już niebawem.

Warhammer 3 Reforged

Deklaracje firmy to jedno, a rzeczywistość drugie, więc pozostaje mieć nadzieję, że tym razem otrzymamy jakieś wieści. Inna sprawa, że stwierdzenie „niedługo” jest jak najbardziej względne, więc niewykluczone, że poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

Warcraft 3 Reforged jest w obecnym stanie największym bublem w katalogu Activision – Blizzard. Firma wypuściła na rynek grę niedokończoną, pozbawioną wielu obiecanych poprawek i zarazem uniemożliwiła krytykom testowanie jej przed premierą. Szybko okazało się, że remaster kultowego RTS-a pozostawia wiele do życzenia, a spiesząca z poprawkami ekipa więcej psuje niż naprawia. Początkowy entuzjazm zmienił się w totalne rozgoryczenie, gdy okazało się, że oryginalne Reign of Chaos z Frozen Throne wypadły z obiegu, a w ich miejsce pojawiało się tzw. „Refunded”.

Jakie plany dla Warcraft 3 Reforged może kreślić Blizzard? Sporo deklaracji już padło, ale niewiele z tego, co powiedziano, ostatecznie trafiło do gry. Warto zachować sceptyczne podejście i liczyć, że przejęcie Blizzarda przez Microsoft nieco przyspieszy bieg spraw.

Warcraft 3 Reforged ukazało się w styczniu 2020 roku wyłącznie na PC w sklepie Battle.net.

Źródło: reddit.