Druga młodość Warcraft 2. Modderzy przenieśli kampanię do Warcraft 3 Reforged

  • Post category:Newsy

Wreszcie doby powód do zakupu Reforged z 2020 roku. Poznaj Warcraft: Chronicles of the Second War – Tides of Darkness.

Dopiero co wspominaliśmy o Heroes of the Storm na silniku Starcraft 2, a tymczasem gracze znowu namawiają do gier Blizzarda bardziej niż sam producent. Po długich pracach oficjalnej wersji doczekało się Warcraft: Chronicles of the Second War, czyli kampania z Warcraft 2 przeniesiona do Warcrat 3: Reforged. I chociaż remake kultowego RTS-a wciąż jest daleki od ideału, to fanowska kampania jest wprost imponująca.

Chronicles of the Second War

Warcraft: Chronicles of the Second War – Tides of Darkness

Jeśli okazałeś się wystarczająco odważny, by zdecydować się na zakup Warcraft 3 Reforged i nie zwróciłeś gry, to masz dobry powód, by ją zainstalować. Twórcy Chronicles of the Second War przygotowali 17 wciągających misji. Jednocześnie wzbogacili kampanię o przerywniki filmowe rozbudowujące lore strategii i starcia z bossami przywołujące na myśl WoW-a. Projekt nie tylko oddaje klimat uniwersum z czasów oryginalnego RTS-a, ale otrzymał też wiele ciekawych aspektów rozgrywki i dubbing. W tle przygrywać ci będzie ścieżka dźwiękowa inspirowaną tą z wydanej w 1995 roku strategii.

Na szczególną uwagę zasługują też nowe, wysokie, wymagania sprzętowe, które prezentują się następująco:

  • OS: Windows 10 64-bit
  • CPU: Intel Core i7
  • GPU: Nvidia GTX 1080
  • RAM: 32 GB
  • HDD: 3 GB

Wszystkie informacje dotyczące instalacji moda i znanych twórcom błędów znajdziesz tutaj. Poniżej dodatkowa zachęta do sprawdzenia kampanii w postaci przygotowanego przez twórców zwiastuna.

Warcraft 3 Reforged zadebiutowało w styczniu 2020 roku jako katastrofalna próba odnowienia Warcraft 3 Reign of Chaos. Po kliku latach od debiutu remake strategii wciąż nie sprostał nie tylko oczekiwaniom graczy, ale też deklaracjom twórców. I trudno oprzeć się wrażeniu, że i Blizzard i Warcraft 3 miałyby się dużo lepiej, gdyby Reforged nigdy nie powstało.

Sprawdź pozostałe mody na Startegus.pl.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.