Znamy dalsze plany rozwoju strategii Total War Warhammer 3. Stanowisko twórców

  • Post category:Newsy

Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy Creative Assembly zrobiło mocny krok naprzód z Total War: Warhammer 3. Krytykowana niemal pod każdym względem strategia nareszcie zaczęła trafiać w gusta fanów. Ekipa znacznie poprawiła nie tylko tempo wypuszczania poprawek, ale też komunikację. Owocem tych zmian jest najnowszy wpis na blogu studia. CA postanowiło zaprezentować dalsze plany rozwoju Warhammer 3. Zarówno w kontekście niedawnych poprawek, jak i zbliżającego się 2023 roku. Czego możemy oczekiwać?

Warhammer 3 plany rozwoju

Total War: Warhammer 3 – dalsze plany rozwoju strategii

Jak wspomniano przy okazji premiery aktualizacji 2.2, paczka oznaczona numerem 2.3 pojawi się na serwerach jeszcze w listopadzie. Będzie to ostatnia łatka w tym roku kalendarzowym. Creative Assembly zamierza z nią niejako uprzątnąć bałagan po ostatnich wydaniach i poprawić kilka istotnych błędów. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale na pewno szykują się zmiany dla bitew o małe osady.

Te stały się kością niezgody pomiędzy fanami strategii. Z jednej strony gracze domagali się ograniczenia liczby tak rozgrywanych bitew. Z drugiej nierówności w garnizonach poszczególnych frakcji (tak, Bretonnia) zaburzyły równowagę rozgrywki. W obecnym wydaniu gry oblężenia małych osad pojawią się tylko wtedy, gdy odpowiednio rozbudujemy garnizon. W przeciwnym razie bazowy garnizon spotka się z agresorem na otwartym polu.

Bieżące rozwiązanie to swoisty tymczasowy kompromis, niezbędny szczególnie dlatego, że oblężenia bardzo często ładowały się z rozmaitymi błędami. Jeszcze nie wiadomo dokładnie, jak sprawa zostanie rozwiązana, ale ekipa ma to na uwadze.

Jeszcze więcej kryzysów dla Endgame

Vermintide Warhammer 3

CA jest niezwykle zadowolone z tego, jak obecnie działają kryzysy dla fazy Endgame w kampanii Immortal Empires. Studio zamierza dodać ich jeszcze więcej, tak by ostatecznie każda z frakcji gry miała podobne wydarzenie lub coś na jego podobieństwo. Twórcy podkreślili przy tym, że wciąż pracują nad możliwościami personalizowania ich wpływu na rozgrywkę, by gracze nie czuli się zmuszeni do ich rozgrywania.

W najbliższym czasie Total War: Warhammer 3 dostanie kryzysy także dla rozgrywek sieciowych z taką samą gamą opcji, jak dla singla. Nie ma oficjalnego terminu, ale rozwiązanie jest niemal gotowe i pojawi się „wkrótce”.

2023 rok w Warhammer 3

Ze wpisu wynika, że wskazana przez twórców aktualizacja 3.0 pojawi się na serwerach w drugim kwartale 2023 roku. Wraz z nią tytuł otrzyma między innymi darmowe DLC Regiments of Renown IV. Ogromna paczka ma przygotować strategię na znacznie długofalowy rozwój, przede wszystkim o nową zawartość. Najpewniej w tym samym czasie pojawi się też oficjalny debiut kampanii Imperiów Nieśmiertelnych, ale to już tylko moje spekulacje.

Sami deweloperzy nie wykluczają, że pomiędzy 2.3 a 3.0 zadebiutuje jeszcze jedna duża paczka, ale nic nie jest wyryte na kamieniu. Jeszcze w tym roku studio powróci z kolejnym obszernym wpisem na blogu, w którym przybliży nam swoje plany na nadchodzący rok w konkretach. Pozostaje cierpliwie czekać i bawić się z Total War: Warhammer 3.

Przy okazji: jeśli jeszcze nie grałeś w Immortal Empires to koniecznie przeczytaj o naszych wrażeniach z ogromnej kampanii Total War.