Premiera Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters. Pierwsze recenzje taktycznego RPG

  • Post category:Newsy

Już dziś na komputerach osobistych z systemem Windows debiutuje najnowsze taktyczne RPG na licencji Games Workshop. Premiera Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters rozpocznie się o 16:00 czasu polskiego na PC Steam i Epic Games Store. Tymczasem regularnie spływają oceny recenzentów, z których jednoznacznie wynika, że fani XCOM znajdą coś dla siebie w Chaos Gate – Daemonhunters.

Warhammer 40000 Chaos Gate Daemonhunters klasy grey knights

Premiera i pierwsze recenzje Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

Dlaczego warto sięgnąć po produkcję studia Complex Games? W chwili pisania wiadomości tytuł może pochwalić się średnią 81 punktów dla 9 opinii w serwisie Metacritic. Krytycy nie omieszkali nawiązać w swoich publikacjach do serii XCOM, z której Daemonhunters czerpie garściami. Z ich opinii wynika, że miłośnicy cyklu poczują się jak u siebie i chociaż całość przygotowano solidnie, to do ideału nieco zabrakło. Wśród wad pojawiły się m.in. brak różnorodności w misjach, kulejąca sztuczna inteligencja przeciwników czy nierówna optymalizacja. Ostatecznie mamy kolejną wartą uwagi grę w uniwersum Warhammer 40,000.

Przykładowe oceny serwisów:

  • PC Gamer – 87/100;
  • GameStar – 83/100;
  • GameWatcher – 80/100;
  • Wccftech – 80/100;
  • CGMagazine – 75/100.

Jak wcześniej wspomniałem, gra otworzy serwery już niebawem, a przed wyruszeniem do świata Warhammera warto sprawdzić wymagania sprzętowe Chaos Gate – Daemonhunters. Po szybki przegląd klas Grey Knights w grze udaj się pod ten adres.

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters to taktyczna gra RPG z elementami strategii, w której na naszej drodze staje Nurgle. Bóg Chaosu postanowił podzielić się ze światem swoim Wykwitem, a naszym zadaniem jest nie dopuścić do rozprzestrzenienia się zarazy. W tym celu poślemy w bój elitarne jednostki Kosmicznych Marines i podejmiemy ważne decyzje na mapie globalnej. Scenariusz gry przygotował uznany autor książek w uniwersum Aaron Dembski-Bowden, a głosu jednej z postaci użyczył Andy Serkis.

Źródło: Metacritic.