Premiera Realms of Ruin, strategii czasu rzeczywistego w świecie Warhammer: Age of Sigmar

  • Post category:Newsy

Dziś na dobre rozgorzeje konflikt o krainę Ghur. Premiera strategii Warhammer: Age of Sigmar – Realms of Ruin na PC i konsolach.

Już dziś na PC i konsolach ukaże się kolejna gra wideo w świecie Warhammer: Age of Sigmar. Premiera Realms of Ruin jest jednak bardziej symboliczna, gdyż od kilku dni posiadacze specjalnego wydania mogą cieszyć się z wcześniejszego dostępu. Koniec końców nowy RTS od Frontier Development otworzy swoje podwoje już o 17:00 czasu polskiego. Szykuje się rewolucja? To zależy.

Realms of Ruin Premiera

Premiera Warhammer: Age of Sigmar – Realms of Ruin

Twórcy przygotowali kilka trybów rozgrywki, w których dominuje mikrozarządzanie niewielkimi oddziałami uderzeniowymi. Do wyboru są cztery grywalne frakcje: Strormcast Eternals, Orruk Kruleboyz, Nighthaunt i Disciples of Tzeentch. Standardowe przepychanki pomiędzy wzajemnie kontrującymi się jednostkami uzupełniają obdarzeni specjalnymi mocami bohaterowie. Tak w telegraficznym skrócie możemy podsumować zabawę, która ewidentnie nie jest dla każdego, podobnie jak samo uniwersum.

Nie da się ukryć, że Age of Sigmar miało pod górkę już od samego początku. Fani marek spod szyldu Games Workshop niezbyt ciepło przyjęli przejście od znajomego Warhammer Fantasy do nieco futurystycznego settingu. Wystarczy wspomnieć, że już w kolejnym roku producent rakiem wycofuje się do Warhammer: The Old World. Dzieło Frontier ma zatem okazję zapisać się w historii jako jedna z lepszych gier w ramach osławionej ery w dziejach Starego Świata. Czy tak się stanie? Z recenzji trudno to wywnioskować.

Pierwsze recenzje Realms of Ruin

Reams of Ruin screenshot

Nie uświadczymy zbyt wielu opinii krytyków, a te już opublikowane nie są zgodne. W chwili pisania wiadomości średnia oscyluje wokół 70 punktów, ale samych publikacji jest zaledwie siedem.

Jak wcześniej wspomniałem, Realms of Ruin stoi mikrozarządzaniem. Twórcy ewidentnie inspirowali się rozwiązaniami z serii Dawn of War, aczkolwiek trudno wywnioskować, czy udało im się przenieść je na grunt Age of Sigmar. Jedni je chwalą, inni uznają za największą wadę. Do tych ostatnich możemy dopisać jeszcze nieco zbyt wolne tempo zabawy i brak kampanii z prawdziwego zdarzenia.

Na drugim biegunie mamy dopracowaną fabułę, zróżnicowane jednostki i formułę, która aż prosi się o zabawę w nieskończoność. Cóż, wygląda na to, że niezdecydowanym pozostaje jedynie poczekać na debiut i opinie użytkowników Steam.

Warhammer: Age of Sigmar – Realms of Ruin debiutuje równocześnie na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series. Standardowe wydanie strategii na komputery osobiste wyceniono na niespełna 280 złotych. Nieco taniej, bo 259 złotych zapłacą fani konsolowego grania. Zainteresowanych odsyłamy do zaktualizowanych minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych Realms of Ruin.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.