Warhammer The Old World z nowymi grafikami. Games Workshop pokazuje postępy

  • Post category:Newsy

Po dłuższym czasie Games Workshop powróciło z doniesieniami dotyczącymi najnowszej wersji swojego świata fantasy. Na oficjalnym blogu firmy pojawił się wpis dedykowany Warhammer The Old World, którym twórcy przypominają, że nadchodzi powrót do przeszłości. Także tym razem firma poskąpiła konkretów związanych z osią czasu – nie doprecyzowano ani gdzie rozpocznie się akcja nowej edycji, ani kiedy możemy się spodziewać jej premiery.

Warhammer The Old World

Nowy Stary Świat od Games Workshop

Zamiast tego otrzymaliśmy kilka grafik, które prezentują jednostki Bretonii, Zielonoskórych i Królów Grobowców. Na dokładkę pojawiła się mapa Starego Świata, na której zaprezentowano lokacje Zielonoskórych i Krasnoludów. Jednocześnie twórcy obiecali, że każdy z emblematów widoczny na poniższej mapce to tylko wierzchołek góry lodowej. Każde ze stronnictw pojawi się z solidnym zapleczem fabularnym dla samej frakcji i jej protagonisty.

Warhammer The Old World mapa

Jak wcześniej wspomniałem, nie doczekaliśmy się tu żadnej wzmianki związanej z datą premiery Warhammer The Old World. Blog sugeruje jedynie, że kolejne informacje o edycji pojawią się już w 2023 roku. Trudno jednak powiedzieć, czy z intensywnością wskazującą na nadchodzący debiut. Warto przy okazji przypomnieć, że chociaż Games Workshop wraca do Fantasy Battle, to nie zamierza rezygnować z Age of Sigmar. Nowy Stary Świat będzie kolejną równolegle rozwijaną marką.

Informacje dotyczące debiutu nowej edycji są szczególnie istotne także dla fanów gry Total War: Warhammer 3, której rozwój może być podyktowany nowym kształtem Starego Świata.

Więcej wpisów dotyczących gier Warhammer.