Warno niedługo otrzyma nowe mapy. Na dywizje jeszcze poczekamy

  • Post category:Newsy

Eugen Systems ogłosiło kolejną zmianę w harmonogramie aktualizacji gry Warno. Strategia wojenna ma w najbliższym czasie osiągnąć kolejny kamień milowy rozwoju. Niestety dowiedzieliśmy się dziś, że aktualizacja Murat jeszcze bardziej się opóźni. Na otarcie łez pojawią się za to nowe mapy w Warno, które otrzymamy w niedalekiej przyszłości. Kiedy? Na pewno przed Murat, ale nie ma jeszcze żadnego konkretnego terminu.

Przy okazji dowiadujemy się nieco więcej o jednostkach, które wejdą w skład nadchodzących z aktualizacji Murat dywizji. Część z nich była zaplanowana od samego początku, a niektóre z nich twórcy postanowili wypuścić nieco wcześniej, jeszcze przed aktualizacją Lannes. Mowa tu o m.in. (BRD) M40A1 fire support team (RCL), (US and BRD) I-Hawk towed anti-aircraft launcher (SAM) oraz (US) I-TOW anti-tank team (AGM). Pełną listę znajdziesz tutaj.

Warno nowe mapy Iron Water

Nowe mapy w Warno

Za radą graczy Eugen Systems postawiło na otwarte przestrzenie, góry i lasy. Tak powstały Black Forest i Iron Water.

Black Forest to 54 kilometry kwadratowe terenu, w dużej mierze pokryte lasami i górskimi ścieżkami. Twórcy przygotowali kilka ścieżek, które posłużą do ataków na pozycje wroga, a całość zaprojektowano z myślą o zabawie w formule 2v2.

Iron Water liczy 84 kilometry kwadratowe zurbanizowanego terenu. Mapka dedykowana rozgrywkom 4v4 i 10v10 zmusi nas do lepszego zarządzania piechotą i ostrzałem artyleryjskim. Podczas zabawy będziemy ostrożnie zajmować kolejne punkty i bronić pola.

Warno zadebiutowało w usłudze Steam Early Access w styczniu tego roku po grudniowej zapowiedzi. Gra za kilka miesięcy powinna opuścić usługę. Po aktualizacjach Ney oraz Badouv wciąż czeka na kamienie milowe Murat i Lannes.