Biczowanie, poderżnięte gardła i szczere wyznania w Wartales. Aktualizacja numer 3 już dostepna

  • Post category:Newsy

Najwyższa pora, by zdmuchnąć kurz z najnowszego taktycznego RPG od Shiro Games. Na serwerach Wartales pojawiła się aktualizacja opatrzona numerem 3, a w niej sporo nowości i poprawek. Twórcy jeszcze silniej zaakcentowali filozofię rozgrywki, wprowadzając do zabawy relacje pomiędzy bohaterami i osobiste traumy. Zdaniem Shiro paczka ma podkreślić, że Wartales to opowieść o grupie najemników, którzy wspólnie się wzbogacą lub zginą. Ekipa postanowiła też poprawić kilka frustrujących mechanik i najpewniej szykuje się teraz do aktualizacji z trybem kooperacji.

Co nowego w Wartales?

Wartales aktualizacja 3

Wartales aktualizacja 3 – najważniejsze zmiany

Taktyczne RPG doczekało się dwóch nowych mechanik, które odnoszą się do członków naszej drużyny. By podkreślić piętno, jakie nasze wybory, odciskają na członkach drużyny, pojawiły się wyznania. Najemnicy mogą teraz podzielić się swoimi wrażeniami z pozostałymi członkami drużyny. Do tego Wartales doczekało się relacji pomiędzy najemnikami. Wspólne sukcesy będą zbliżać do siebie postacie, ale rozbieżne opinie czy motywacje, mogą zakończyć relację poderzniętym gardłem we śnie.

Shiro Games przebudowało też mechanikę więźniów, dając im szansę na ucieczkę z naszej gościny. Nowy system wymusza na nas pilnowanie potencjalnych uciekinierów i traktowanie ich dobrze, by skłonić ich do dołączenia do naszej kompanii. Jednocześnie dali nam bicz, którym możemy chłostać towarzyszy, by efektywniej pracowali, więc pokusa będzie silna.

Przy okazji z Wartales wypadło kilka ważnych błędów, a poprawki otrzymały takie obszary jak ekonomia, wyposażenie i świat gry. Paczka zmienia też kilka zasad dotyczących zarówno rozpoczynania zabawy, jak i sytuacji, gdy gra się kończy. Więcej szczegółów tutaj.

Wartales zadebiutowało w grudniu na PC w usłudze Steam Early Access. Gra będzie rozwijana przez najbliższe miesiące, ale nie mamy jeszcze konkretnej daty premiery aktualizacji 1.0. Sprawdź wymagania sprzętowe Wartales i dołącz do niemal 90% zadowolonych graczy taktycznego RPG-a.