Wartales – The Great Gosenberg opóźnione, nowe plany rozwoju gry

  • Post category:Newsy

Okazuje się, że nadchodząca, duża aktualizacja taktycznego RPG od Shiro Games nie pojawi się w terminie. W specjalnym wpisie twórcy poinformowali, że wydanie Great Gosenberg do Wartales zostało opóźnione. Aktualizacja miała ukazać się jeszcze we wrześniu, ale to już nie wchodzi w grę. Ekipa wspomniała o „nieznacznej obsuwie”, ale bez konkretnego terminu, informując, że nowości pojawią się na serwerach w październiku. Wraz z nią stolica inspirowanego średniowieczem świata gry z masą nowych aktywności i zadań fabularnych.

Wartales Great Gosenberg

Opóźnione Great Gosenberg wpłynie na pozostałe aktualizacje Wartales, więc otrzymaliśmy nowy plan rozwoju gry. Wynika z niego, że tryb umożliwiający zabawę w kooperacji dla maksymalnie czterech graczy ukaże się w listopadzie. Shiro Games przyznaje, że przygotowało go już z uwzględnieniem zmian dla Gosenberg, więc musi swoje odczekać. Dobra wiadomość jest taka, że już w 2023 roku otrzymamy kolejny region, bohaterów, tryby zabawy i zwiększony pułap poziomów postaci.

Przypomnijmy, że Wartales ukazało się w usłudze Steam Early Access 1 grudnia. Ekipa zakładała, że finalna wersja pojawi się w ciągu maksymalnie roku, ale najwidoczniej gra nieco się rozrosła. I chociaż 2023 rok to już raczej pewnik, to na paczkę z numerem 1.0 najpewniej jeszcze trochę poczekamy. Jeśli przymierzasz się do zakupu, to tu znajdziesz minimalne i zalecane wymagania Wartales na PC.

Wartales nowe plany rozwoju