Zakute łby trafiły do Wartales. Hełmy i inne nowości w pierwszej dużej aktualizacji

  • Post category:Newsy

Nie tak dawno informowaliśmy o licznych atrakcjach, które jeszcze w tym roku wprowadzi do Wartales Shiro Games. Oczywiście głównym punktem programu był nadchodzący dodatek do taktycznego RPG, ale dowiedzieliśmy się także o dwóch dużych aktualizacjach. Jedna z nich wylądowała już na serwerach. Pierwszy popremierowy Community Patch wprowadził w Wartales przede wszystkim hełmy, ale obok tego możemy liczyć na wiele zmian i nowości. Przejdźmy do konkretów.

Wartales hełmy aktualizacja

Wartales – hełmy w pierwszej dużej aktualizacji

Zacznijmy od dania głównego – hełmów. Ich brak był wyraźnie odczuwalny w dłuższej perspektywie, szczególnie gdy na ciała naszych najemników wskakiwało coraz cięższe opancerzenie. Twórcy dodali wyposażenie, dołączając do hełmów dedykowaną mechanikę, dzięki której przypiszemy do hełmu dodatkową zdolność. Przeciwnicy też będą już chronić głowę, aczkolwiek natężenie w pełni opancerzonych przeciwników będzie rosnąć wraz z poziomem drużyny.

Na dokładkę otrzymujemy nowego oponenta dla Widmowej watahy — upiornego niedźwiedzia. Po pokonaniu przeciwnika mamy szansę na dodatkowy surowiec, kolosalną łapę, który wykorzystamy do tworzenia jeszcze silniejszych Warstw pancerza. Ekipa postanowiła też nieco doprecyzować warunki, na jakich organizujemy zasadzki. Po aktualizacji taktycznego RPG każda sekunda spędzona w lesie napełni pasek ukrycia, co poskutkuje premiami wobec zaskoczonych oddziałów.

Wartales pierwsza aktualizacja

Na dokładkę Shiro Games przychyliło się do wniosku o nieco łagodniejsze wymogi przy kolejnych poziomach doświadczenia. Okrojono ogólną liczbę punktów, które potrzebne są do maksymalnego, 12 poziomu, i przyspieszono awanse na triasie od 6 do 9 poziomu. Poprawiono też progresję profesji, które wyjątkowo ciężko było doprowadzić do mistrzostwa i wyeliminowano wiele błędów.

Wartales zadebiutowało w kwietniu wyłącznie na komputerach osobistych. Taktyczne RPG przyciągnęło mnie na długie godziny, czego odzwierciedlenie znajdziesz w naszej recenzji gry. Jeśli skusiłeś się na rzeczoną produkcję, to koniecznie zajrzyj też do naszego praktycznego poradnika do Wartales. Pojawienie się hełmów oznacza, że niebawem musimy go odpowiednio rozbudować.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.