To nie koniec rozwoju Wartales. Twórcy potwierdzili dodatek i kolejne nowości

  • Post category:Newsy

Jeśli podobnie jak ja ze smutkiem żegnałeś się z ostatnim regionem w taktycznym RPG Wartales, to mam dobre wieści. Shiro Games przedstawiło swoje plany na popremierowy rozwój tytułu. Wynika z nich, że jeszcze w tym roku ukaże się pierwszy dodatek fabularny do Wartales. Szczegółów na razie nie znamy, ale ekipa zapewnia, że otrzymamy nowy region z dedykowaną historią, unikalną mechanikę rozgrywki, nową klasę postaci, a także przeciwników, wyposażenie i zdolności. Wszystko to w ostatnim kwartale 2023 roku w ramach płatnego DLC.

Wartales art pierwszy dodatek

Zanim to jednak nastąpi, szykują się jeszcze co najmniej dwie spore aktualizacje Wartales. Pierwsza z nich trafi na serwery jeszcze w czerwcu i nieco namiesza w rozgrywce. Wszystko przez hełmy, które wraz z nią staną się integralną częścią wyposażenia postaci. Obok nich twórcy postawili na pomniejsze uzupełnienia zawartości, poprawki i usuwanie błędów.

Równie ciekawie zapowiada się druga, zaplanowana na trzeci kwartał aktualizacja społeczności. W niej Shiro Games urozmaici rozwój postaci, wprowadzi nowe elementy do walki i obozowania, a także zaoferuje jeszcze wyższy, ekstremalny poziom trudności.

Wartales doczekało się wersji 1.0 w połowie kwietnia po ponad roku w usłudze Steam Early Access. Taktyczne RPG pozwala przejąć kontrolę nad grupą najemników, która z pełną swobodą przemierza inspirowany średniowieczem świat i stara się przetrwać. Tytuł zdecydowanie przypadł mi do gustu, czego wyrazy znajdziesz w naszej recenzji Wartales i niecierpliwie czekam na pierwszy dodatek. Jeśli dopiero zaczynasz zabawę, to koniecznie sprawdź też nasz praktyczny poradnik do gry.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Wartales mapa rozwoju po premierze