Wartales z dwoma nowymi DLC w 2024 roku. Znamy plany rozwoju taktycznego RPG

  • Post category:Newsy

Shiro Games ujawniło, czym niebawem zamierza uraczyć fanów swojego ubiegłorocznego taktycznego RPG. Z widocznym poślizgiem deweloperzy ujawnili plany rozwoju Wartales na 2024 rok. I chociaż lista nie jest szczególnie obszerna, to kryjąca się w niej zawartość może dostarczyć nam dziesiątki a nawet setki dodatkowych godzin. Co zapowiedzieli twórcy?

Wartales plany rozwoju 2024

Plany rozwoju Wartales na 2024 rok – dwa nowe pakiety DLC do gry

Już na wstępie dowiadujemy się, że jeszcze w kwietniu Wartales otrzyma drugi pakiet dodatkowej zawartości. DLC The Tavern Opens! pozwoli nam zarządzanie własną… tawerną. Paczka wprowadzi dodatkowe mechaniki dla gospody, wraz z dbaniem o potrzeby klientów, których wyrazem będą pęczniejące zasoby złota i prestiżu. W pakiecie są także specjalne wydarzenia, wyzwania i wiele więcej, co najpewniej oznacza dedykowane zadania fabularne. Więcej dowiemy się z pewnością z pełnoprawnej zapowiedzi.

To jednak nie wszystko, bo już w czerwcu do Wartales trafi kolejna, trzecia już aktualizacja społeczności. Tu szczegółów jest jeszcze mniej, przynajmniej jak na listę zmian, które zwykle wprowadzają paczki tego kalibru. Taktyczne RPG otrzyma kolejne tło fabularne dla formowania drużyny, które uwzględni klasę pięściarza. W grze pojawią się też nowe mapy bitewne, dodatkowe pułapki i choćby opcja, która umożliwi ukrycie plecaków naszych najemników.

Wartales roadmap 2024

Tak prezentuje się plan na pierwszą połowę tego roku, ale druga będzie nie mniej intrygująca. Shiro Games potwierdziło następne, trzecie DLC do Wartales, ale na razie bez żadnych szczegółów. Obok niego pojawi się też nowa darmowa zawartość dla wszystkich posiadaczy tytułu. Czas realizacji? Przed końcem roku, więc póki co pozostaje nam jedynie przygotować się do debiutu w branży hotelarsko-gastronomicznej.

Wartales ukazało się wyłącznie na PC w kwietniu minionego roku. Tytuł już w czasie wczesnego dostępu zdobył uznanie graczy, oferując nawet setki godzin relaksującej, ale też wymagającej rozgrywki. Jeszcze przed końcem minionego roku gra doczekała się pierwszego DLC, Pirates of Belerion, które zostało przyjęte dosyć chłodno. Ekipa nie składa jednak broni i jak widać, zamierza dorzucić jeszcze więcej zawartości do gry.

Więcej o zaletach podstawki dowiesz się z naszej recenzji. Koniecznie sprawdź też nasz rozbudowany praktyczny poradnik do Wartales, który dostarczy ci wyczerpujących wskazówek na każdym etapie zabawy.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.