Karczemne rewolucje niebawem w Wartales. Data premiery DLC The Tavern Opens!

  • Post category:Newsy

Już niebawem wydane w minionym roku taktyczne RPG Wartales wzbogaci się o mechaniki strategii ekonomicznej. Dziś dowiedzieliśmy się dokładnie, kiedy tak się stanie. W komunikacie na Steam przedstawiciele Shiro Games ujawnili, że data premiery The Tavern Opens! przypada na 18 kwietnia. Drugie DLC do Wartales, wskazane w niedawno opublikowanych planach rozwoju, pozwoli nam przejąć własną karczmę. Co z tego wyniknie?

The Tavern Opens!

Data premiery i zawartość Wartales: The Tavern Opens!

Wygląda na to, że twórcy poszli na całość. Jako właściciel karczmy w Wartales nie będziemy wyłącznie figurantem. DLC wprowadzi mechaniki znane ze strategii ekonomicznych, dzięki którym urządzimy, dostosujemy i wyposażymy swój przybytek. W zależności od wybranej przez nas grupy docelowej ułożymy specjalne menu, zadbamy o wystrój, a także zatrudnimy odpowiednich pracowników. Tych ostatnich możemy przypisywać do poszczególnych ról, by jak najlepiej wykorzystać ich zdolności.

Dla naszego sukcesu równie ważne będzie też to, jak radzi sobie nasza konkurencja. Dlatego będziemy wysłać do rywali szpiegów, którzy wykradną ich tajemnice, jednocześnie uważając, by oni nie podpatrywali naszych pomysłów. Odpowiednio rozkręcony biznes zapewni dodatkowe przychody, a dbałość o klienta specjalne wydarzenia dla poszczególnych grup konsumentów.

Wszystko to zarówno dla zupełnie nowej rozgrywki w Wartales, jak i jako rozszerzenie do już trwających sesji.

Pierwszy raz słyszysz o Wartales? Zatem koniecznie dowiedz się więcej o grze z naszej recenzji. A jak już przyłączysz się do zabawy, to zajrzyj też do naszego rozbudowanego praktycznego poradnika do taktycznego RPG.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.