Ulepszony Wiedźmin 3 z przybliżoną datą premiery. Wiadomość od CD Projekt RED na 7. rocznicę gry

  • Post category:Newsy

Dzisiaj swoją siódmą rocznicę premiery świętuje Wiedźmin 3: Dziki Gon. CD Projekt RED skorzystało z okazji, by nieco sprecyzować swoje plany wobec ulepszonego wydania gry. W miesiąc od ogłoszenia o opóźnieniu dowiedzieliśmy się, kiedy odbędzie się premiera Wiedźmin 3 Next Gen. Ta przypada na ostatni kwartał bieżącego roku, ale konkretnego terminu twórcy zapobiegawczo nie wskazali. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ósmą rocznicę będziemy już grać w ulepszoną wersję hitu z 2015 roku.

WIedźmin 3 Next Gen kiedy premiera

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia prace nad projektem odebrano Saber Interactive. Na tamtym etapie studio nie było jeszcze gotowe stwierdzić, kiedy nastąpi premiera Wiedźmin 3 Next Gen. Wprawdzie miesiąc wystarczył, żeby oszacować skalę niezbędnych prac, ale ostatecznie poczekamy dużo dłużej. Pierwsze okienko wydawnicze przypadało na dobiegający powoli końca 2. kwartał 2022 roku.

Teraz możemy już tylko trzymać kciuki i liczyć, że w ulepszone Wiedźmin 3: Dziki Gon zagramy prędzej, a nie później. Samo wydanie otrzyma wiele poprawek z myślą o konsolach PlayStation 5 i Xbox Series, ale pojawi się także na PC. Przy okazji tytuł otrzyma kilka nowości inspirowanych serialem Wiedźmin z platformy Netflix. Szykuje się kolejne podejście do gry, i kilka następnych.

Sprawdź też: mod przywraca do Wiedźmina 3 mechanikę wyciętą z premierowej wersji.

Źródło: Twitter.